UPC: internet o prędkości do 120 Mbps

22-09-2009, 08:49

UPC Polska wprowadza na rynek bardzo szybki internet kablowy - UPC Fiber Power - oferujący prędkość transmisji danych do 120 Mb/s. Usługi UPC Fiber Power oparte są na standardzie transmisji danych EuroDOCSIS 3.0.

UPC Fiber Power 8 i 25 Mb/s jest od wczoraj dostępny dla wszystkich będących w zasięgu usługi internetowej UPC. Od 21 września br. dostęp do usług ultraszybkiego internetu UPC Fiber Power 120 Mb/s oraz 50 Mb/s zyskają mieszkańcy Warszawy, Krakowa, Katowic i Gdańska. Ceny usług przedstawiono w tabeli.

Dzięki UPC Fiber Power 120 Mb/s, klienci będą mogli ściągać filmy w kilka minut, zaś pobranie pliku wideo o objętości poniżej 1 GB zajmie im sekundy. Wyższe pakiety z oferty UPC Fiber Power są dobrym wyborem dla gospodarstw domowych, których członkowie używają jednocześnie kilku komputerów lub innych urządzeń, wykorzystujących łącza internetowe.

Ceny usług UPC Fiber Power
fot. - Ceny usług UPC Fiber Power

Usługa UPC Fiber Power jest oparta na EuroDOCSIS 3.0, standardzie transmisji danych w sieciach kablowych. Przepływy danych w tej technologii są wielokrotnie szybsze, niż maksymalna prędkość w standardzie ADSL. Co więcej, jej działanie nie jest uzależnione od odległości pomiędzy domem klienta a punktem dystrybucyjnym (w przeciwieństwie do ADSL).

Jak informuje UPC, początkowo nowa usługa dostępna będzie w czterech największych aglomeracjach: w Warszawie, Gdańsku, Katowicach i Krakowie. Wraz z postępującą modernizacją infrastruktury dostępność Fiber Power w sieci UPC będzie systematycznie poszerzana o kolejne lokalizacje. Pierwszym miastem, w którym zasięg usługi Fiber Power obejmie całą sieć, będzie Warszawa. Według planów nastąpi to jeszcze przed końcem bieżącego roku.

Co ważne, w ramach usługi UPC Fiber Power klienci otrzymują również możliwość podłączenia większej liczby komputerów do pojedynczego łącza UPC.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy