Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Ultrabooki - jakie będą według Intela?

04-08-2011, 10:39

Stworzenie nowej linii komputerów mobilnych nazywanych ultrabookami zapowiedzieli przedstawiciele Intela na targach Computex w Tajwanie. Wiąże się to ze zmianami, jakich Intel dokonał w planach rozwoju procesora Intel Core. Wpłyną one na fizyczny kształt urządzeń i będą wymagały przekształcenia sposobu projektowania i produkowania urządzeń oraz ich komponentów.

Przy okazji ostatniego oświadczenia o wynikach finansowych prezes i dyrektor generalny Intela Paul Otellini powiedział, że jest zadowolony z reakcji branży i zaangażowania klientów w tę nową kategorię produktów. Sean Maloney i Mooly Eden wyjaśnili z kolei, że ultrabooki wejdą na rynek w kilku fazach.

Faza pierwsza rozpoczęła się, kiedy Intel wprowadził w czerwcu niskonapięciowe procesory Intel Core ULV drugiej generacji, dzięki którym już w tegorocznym sezonie świątecznym nowe systemy pojawią się na sklepowych półkach.

Computex - prezentacja ultrabooka Asus
fot. Intel - Computex - prezentacja ultrabooka Asus

>>> Czytaj: Intel mylił się co do Windows 8?

Faza druga skupia się na nowej mikroarchitekturze procesorowej o nazwie kodowej Ivy Bridge, która ma być dostępna w systemach w pierwszej połowie 2012 r. Laptopy bazujące na Ivy Bridge zaoferują większą energooszczędność, inteligentną wydajność wizualną, krótszy czas reakcji i wyższy stopień bezpieczeństwa. Szybsze technologie wejścia-wyjścia, takie jak USB 3.0 i Thunderbolt, również stanowią część bieżących prac Intela nad rozwojem nowej platformy PC.

Trzecią fazą będzie intelowska mikroarchitektura o nazwie kodowej Haswell, która przyspieszy rozwój ultrabooka i zaoferuje możliwości laptopów w bardzo cienkich i lekkich, szybko reagujących i dobrze zabezpieczonych konstrukcjach.

Asus UX Series 2
fot. - Asus UX Series 2

W efekcie, pod koniec 2011 roku mają pojawić się systemy, które będą oferować:

  • konstrukcję o grubości mniejszej niż 21 mm;
  • bardzo szybki rozruch i szybkie wybudzanie ze stanu uśpienia;
  • przedłużony czas pracy na zasilaniu bateryjnym - 5 w przypadku najcieńszych konstrukcji i 8 godzin lub dłużej w niektórych systemach;
  • sprzętowe zabezpieczenia w postaci technologii Intel Anti-Theft oraz Intel Identity Protection.

>>> Czytaj: Intel: tranzystory 3D to dalszy rozwój


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              



Ostatnie artykuły:




fot. Freepik