Ulica Piotrkowska dostępna już w Google Street View

27-02-2012, 17:36

W lipcu ubiegłego roku internauci mogli wybrać miejsce, które odwiedzone zostanie przez ekipę Street View. Zwyciężyła ulica Piotrkowska w Łodzi, którą już teraz można wirtualnie zwiedzić.

Ubiegłoroczny plebiscyt na "wizytówkę Street View" wygrała łódzka ulica Piotrkowska. Na swoje ulubione miejsca głosowało wtedy ponad 115 tysięcy internautów.

Czytaj: Zdjęcia Street View w kolejnych regionach Polski

Zgodnie z obietnicą, jaką złożyła wtedy firma Google, w do map firmy dodano teraz możliwość wirtualnego zwiedzania tego charakterystycznego dla Łodzi miejsca. Warto przypomnieć, że w ramach usługi Street View użytkownicy Map Google mogą przeglądać w 3D najpopularniejsze miejsca.

Sama Piotrkowska jest uznawana za jedną z najdłuższych ulic handlowych Europy (ma ponad 4 kilometry), a jej historia sięga początków XIX wieku. Jak zauważa na swoim blogu firma Google, Piotrkowska jest obecnie jednym z najważniejszych miejsc w całej Łodzi. Znajdziemy tam m.in. kilkadziesiąt zabytkowych kamienic czy Aleję Gwiazd.

Ulica Piotrkowska w Street View
fot. - Ulica Piotrkowska w Street View
Na Street View można się "przespacerować" przez całą Piotrkowską bądź skupić się na punktach charakterystycznych, jak Hotel Grand czy Kamienica Scheiblerów. Warto przypomnieć również, że w usłudze dostępnych jest także wiele innych miejsc z całego świata. Street View wkroczyło niedawno na przykład do Rosji, gdzie przyjrzeć możemy się Placowi Czerwonemu czy Kremlowi.

Czytaj: Google+ z echem, edytorem zdjęć i także w Google Apps


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930