Chcąc zachęcić operatorów do świadczenia dla nich specjalnych usług, oferuje certyfikaty. Korzyści finansowe bezpośrednio z tego tytułu nie płyną, jednak poprawie ulec może wizerunek telekomu. A to już spora zachęta.
Jednym z zadań realizowanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej jest zapewnienie równego dostępu do usług telekomunikacyjnych osobom starszym oraz niepełnosprawnym. Te grupy społeczne, ze względu na swoje pewne cechy, mogą bowiem doświadczać dyskryminacji na rynku usług telekomunikacyjnych. Certyfikat Seniora i Certyfikat Bez Barier mają to zmienić.
Urząd chce nimi nagradzać tych operatorów telekomunikacyjnych, którzy wyjdą naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom klientów wymagających szczególnej uwagi. UKE chce m.in., by telekomy dostosowały tak swoje infolinie oraz serwisy internetowe, aby korzystanie z nich przez osoby starsze czy niepełnosprawne nie stanowiło większego problemu.
Oprócz tego UKE chciałby, aby operatorzy zapewnili inne funkcjonalności. Umowa na próbę dałaby szansę na zapoznanie się z jakością świadczonych usług i zasadami, które nimi rządzą. Po 30-dniowym okresie próbnym klient miałby możliwość przedłużenia umowy na normalnych warunkach. Z kolei dzięki wypróbuj zanim kupisz dokładnie będzie można poznać w salonie sprzedaży zasady funkcjonowania telefonu. Konsultant ma także pomóc w jego konfiguracji.
Wiem kogo zapytać to specjalnie oznaczone certyfikatami stanowiska obsługi dla osób starszych i niepełnosprawnych. Łatwiej ma być także na infolinii - dzięki usłudze jeden telefon wszystkie sprawy mają być załatwiane podczas jednej rozmowy z konsultantem, który w ciągu 24 godzin musi nas poinformować o sposobie i terminie rozwiązania problemu.
- Nowe technologie służą także temu, by życie ludzi kończących swoją działalność zawodową uczynić lepszym, łatwiejszym, komfortowym. Naszym obowiązkiem jest stwarzanie im dogodnego dostępu do usług telekomunikacyjnych. Mam nadzieję, że nasze działania pomogą w zniesieniu barier, które napotykają seniorzy i niepełnosprawni w kontaktach z operatorami telekomunikacyjnymi - powiedziała Anna Streżyńska, Prezes UKE.
Certyfikaty wydawane będą na okres dwunastu miesięcy. Będzie istniała możliwość przedłużenia ich ważności. Lista operatorów telekomunikacyjnych posiadających certyfikaty zamieszczona będzie na stronie UKE.
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*