Na spotkaniu na Węgrzech przedstawicielki Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych zapewniły o pełnym poparciu dla współpracy w zakresie walki z cyberprzestępczością i zapowiedziały podjęcie kolejnych kroków.
reklama
Wczoraj w węgierskim mieście Gödöllo miało miejsce spotkanie na poziomie ministrów sprawiedliwości i spraw wewnętrznych przedstawicieli Unii Europejskiej oraz Stanów Zjednoczonych. Wspólnotę reprezentowały Neelie Kroes, komisarz ds. agendy cyfrowej, oraz Cecilia Malmström, odpowiedzialna w Brukseli za sprawy wewnętrzne, natomiast stronę amerykańską Janet Napolitano, sekretarz ds. bezpieczeństwa wewnętrznego.
Panie podkreśliły zaangażowanie obu stron w dalsze zacieśnianie współpracy w zakresie walki z zagrożeniami internetu oraz innych sieci cyfrowych. Zgodziły się na wzmocnienie transatlantyckiej współpracy w zakresie cyberbezpieczeństwa poprzez zdefiniowanie spraw, którymi zająć się mają grupy robocze utworzone podczas szczytu UE-USA w listopadzie 2010 roku.
W ramach podejmowanych działań proponuje się m.in.:
Bez wspólnego działania tych dwóch potęg, zamieszkałych przez ponad 800 milionów osób, trudno wyobrazić sobie skuteczną walkę z globalnymi zagrożeniami w cyberprzestrzeni. Trzeba jednak mieć na uwadze fakt, że coraz więcej zagrożeń pochodzi z krajów rozwijających się, zwłaszcza z Afryki czy Chin. Bez zaangażowania kolejnych krajów walka z negatywnymi zjawiskami może stawać się coraz mniej skuteczna.
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*