Ubezpieczenie samochodu na nowych zasadach?

24-01-2018, 09:04

W grudniu ubiegłego roku pojawiła się szansa na zmianę zasad ubezpieczania samochodów. W ramach jednej z interpelacji poselskich został zgłoszony pomysł zmiany warunków, na jakich opłacane jest ubezpieczenie samochodu. Zmiana ta dla części kierowców byłaby nie tyle istotna, co rewolucyjna. Stanowiłaby szansę na realne obniżenie opłacanych składek ubezpieczenia OC.

ubezpieczenie samochodu mat partnera

Ubezpieczenie samochodu – jak jest teraz?

Jedyne obowiązkowe ubezpieczenie samochodu, którego wymaga polskie prawo, jest ubezpieczenie OC, czyli polisa od odpowiedzialności cywilnej. Chroni ona innych uczestników ruchu drogowego na wypadek szkód, które może wyrządzić jej posiadacz, czyli kierowca danego auta. No właśnie – z jednej strony kierowca-właściciel auta jest posiadaczem polisy, jednak nie jest ona przypisana do kierowcy, tylko do konkretnego samochodu. Co to oznacza? Dokładnie tyle, że jeśli jeden kierowca posiada np. 2 samochody, to musi zadbać o wykupienie dwóch ubezpieczeń samochodu. Jest więc obciążony podwójnie, gdy tak naprawdę w danym momencie szkodę innym uczestnikom ruchu drogowego może wyrządzić tylko jednym pojazdem.

Nowy wariant ubezpieczenia samochodu

Właśnie dlatego posłowie proponują, aby ubezpieczenia samochodu w postaci OC nie przypisywać do pojazdu, tylko do kierowcy. Oznaczałoby to, że posiadacz więcej niż jednego auta nie musiałby wielokrotnie płacić za ubezpieczenie samochodu od odpowiedzialności cywilnej. Każdy zaś kierowca, który chciałby kierować samochodem na polskich drogach, powinien (oprócz posiadania prawa jazdy) mieć wykupione ubezpieczenie OC. W razie spowodowania szkody, to z jego polisy pokrywane byłyby wszelkie koszty, bez względu na to, czyim samochodem w danej chwili kierował. Takie rozwiązanie wielu kierowcom pozwoliłoby znacznie zmniejszyć koszty ubezpieczenia samochodu poprzez zakup tylko jednej polisy OC, w miejsce dotychczasowych kilku.

Jak obniżyć koszty ubezpieczenia samochodu jeszcze przed zmianami?

Zanim jednak ewentualne zmiany wejdą w życie, warto szukać innych sposobów na obniżenie kosztów ubezpieczenia samochodu. Jednym z nich jest skorzystanie z oferty pakietów ubezpieczeń komunikacyjnych oferowanych przez rożne instytucje finansowe. W przypadku samochodów z Grupy Volkswagen takie ubezpieczenia pakietowe oferuje Volkswagen Financial Services. Dzięki pozycji lidera rynkowego marka może oferować na atrakcyjnych warunkach ubezpieczenia takich towarzystw jak:

  • TUiR Allianz Polska,
  • STU Ergo Hestia,
  • UNIQA TU.

Dla posiadaczy takich marek samochodów jak: ŠKODA, Audi, Volkswagen Samochody Osobowe, Volkswagen Samochody Użytkowe czy SEAT aktualnie obowiązują promocyjne stawki ubezpieczeniowe.

Oferty szyte na miarę

Właściciele innych marek pojazdów również mogą spodziewać się atrakcyjnych propozycji. Firma proponuje wszystkim klientom elastyczne pakiety ubezpieczeń, w których obok tradycyjnych polis, jak OC, AC, NNW czy assistance, znajdują się także ciekawe propozycje ubezpieczeń dodatkowych: ubezpieczenie fotelika samochodowego, bagażu, szyb czy utraty zniżek przy wystąpieniu wybranych szkód. A wszystko to w wartych przemyślenia cenach i w konfiguracji dostosowanej do potrzeb klienta.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytaćfot. Polyfot. KasperskyRSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Maj 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Serwisy specjalne: