Ubezpieczenie mieszkania: jak korzystnie ubezpieczyć mieszkanie?

23-09-2020, 08:41

Ubezpieczenie mieszkania to najpowszechniejsze dobrowolne ubezpieczenie. Chroni przed niespodziewanymi wydatkami w przypadku szkód tj. pożar czy zalanie. Wybierz korzystne ubezpieczenie – poniżej kilka porad.

Decyzja o ubezpieczeniu mieszkania jest bardzo dobrym krokiem w kierunku bezpieczeństwa naszych finansów. Wbrew panującym opiniom taka polisa nie wiąże się z wysokimi opłatami. Najważniejsze aby przed podpisaniem polisy zorientować się, co dana oferta gwarantuje i jakie okoliczności muszą wystąpić, by koszty zostały zwrócone. Pomocna może okazać się w takich sytuacjach porównywarka ubezpieczeń np. CUPomat.pl.

Ubezpieczenie mieszkania – po co?

W przypadku domu ilość sytuacji losowych, które mogłyby negatywnie wpłynąć na stan nieruchomości, jest dużo większa niż w sytuacji, gdy jest się właścicielem mieszkania. Nie zmienia to faktu, że w wyniku np. wybuchu gazu można stracić dorobek życia. W takiej sytuacji ubezpieczenie mieszkania jest najrozsądniejszym rozwiązaniem.

Koszt ubezpieczenia a zakres ochrony

Na koszt składki ubezpieczeniowej mieszkania wpływa wiele czynników. W tym przede wszystkim zakres ubezpieczenia. Warto rozważyć w tym momencie szerszy zakres ochrony mienia, zwłaszcza jeśli posiada się, np. drogocenne obrazy, meble albo pamiątki. Rozbudowana polisa ubezpieczeniowa wiąże się z wyższą opłatą, ale równocześnie, w przypadku włamania czy pożaru, stanowi bardzo dobre wsparcie.

Na koszt składki ma także wpływ lokalizacja nieruchomości. Wówczas bierze się pod uwagę m.in. współczynnik przestępczości. Dodatkowe zabezpieczenia takie jak monitoring czy drzwi antywłamaniowe to również ważna informacja dla ubezpieczyciela. Myśląc o polisie na nieruchomość, warto wcześniej zorientować się, z jakiego materiału zostało wykonane mieszkanie. Jeżeli jest to konstrukcja trwała i wykonana z materiałów niepalnych, można się spodziewać tańszej oferty ubezpieczenia.

Wiele firm, które oferują ubezpieczenie mieszkania mogą zaproponować dodatkowe usługi Assistance, jak choćby wsparcie hydraulika. Warto zapoznać się z szeregiem ofert ubezpieczeniowych, zanim podejmie się tę ostateczną decyzję.

O tym należy pamiętać

Warto pamiętać, że im wyższa suma ubezpieczenia, tym wyższa będzie składka ubezpieczeniowa. Jeżeli dodatkowo jesteśmy posiadaczami cennej kolekcji, wpłynie to z pewnością na wartość polisy. Nie znaczy to jednak, że mamy z niej zrezygnować, wręcz przeciwnie. Pamiętaj – przezorny, zawsze ubezpieczony. Posiadając w tym wypadku ubezpieczenie mieszkania, w razie powodzi czy pożaru odzyska się większą wartość nieruchomości. Poza tym należy zawsze mieć na uwadze, że nawet błahe wydarzenie wpływa na wartość rynkową mieszkania. Jeżeli jest ono ubezpieczone, istnieje możliwość ponownego go wyremontowania, co oczywiście wpłynie pozytywnie na jego cenę na rynku wtórnym.

Ubezpieczenie mieszkania jest dla wielu osób trudnym tematem, gdyż wiąże się z dodatkowym kosztem. Posiadając jednak ubezpieczenie nie tylko podarujemy sobie spokojny sen, ale również, w razie wystąpienia niesprzyjających okoliczności, zapewniamy możliwość odzyskania przynajmniej części środków włożonych w mieszkanie.


Źródło: Publikacja partnera. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag ubezpieczenie mieszkaniatag nols
To warto przeczytaćfot. elenabsl
fot. ink drop
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Maj 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Serwisy specjalne: