Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Typy głośników

12-05-2021, 14:00

Jednym z podstawowych warunków prawidłowego brzmienia muzyki jest dobrej jakości głośnik.

Typy głośników

Jednym z podstawowych warunków prawidłowego brzmienia muzyki jest dobrej jakości głośnik. Klienci mogą wybierać z szerokiej gamy typów głośników i każdy może znaleźć idealne urządzenie audio do każdego zastosowania.

Kto powinien wybrać rodzaj głośnika?

Wybierając głośniki, musimy najpierw zastanowić się, w jakim celu chcemy je wykorzystać. Dla zestawu kina domowego wymagany jest inny typ, a inny, jeśli jest przeznaczony do użytku profesjonalnego. Systemy kina domowego składają się z zestawu pięciokanałowego, wymagającego 2 przednich, 2 tylnych, 1 środkowego i subwoofera. W systemach kina domowego najważniejszy jest głośnik centralny. Najpopularniejsze subwoofery to bass reflex i subwoofer typu zamkniętego. Pudełka Reflex są tańsze, głośniejsze i wymagają mniej mocy z wbudowanego wzmacniacza niż modele zamknięte. Intensywne basy mogą być odtwarzane tylko z subwooferów. Do słuchania muzyki polecamy subwoofery systemu zamkniętego. Wzmacniacze głośnikowe są podzielone na różne klasy, przy czym subwoofery refleksyjne ogólnie charakteryzują się „AB”, a subwoofery zamknięte - wysokowydajnymi i wysokowydajnymi wzmacniaczami klasy „D”. Najpoważniejsze subwoofery i głośniki mają również korekcję akustyki pomieszczenia i pilota. Są głośniki aktywne i pasywne. Głośniki aktywne mają wbudowany wzmacniacz. Jeśli szukasz głośników do miksowania i miksowania dźwięku, możesz poszukać kilku typów modeli. Dzięki bezprzewodowym głośnikom Bluetooth możesz łatwo łączyć się ze swoimi urządzeniami.

Te systemy dźwiękowe są przenośne, więc możemy je zabrać ze sobą wszędzie. Wadą głośników bezprzewodowych jest to, że jeśli połączenie bezprzewodowe nie jest stabilne, połączenie między źródłem dźwięku a głośnikami może zostać utracone. Ważny jest również materiał głośników. Obudowa z MDF lub sklejki jest najwyższej jakości. Surowy materiał obudowy głośnika ma znaczenie, ponieważ rezonans generowany przez głośnik musi być zminimalizowany. Materiał pozdorja nie jest do tego najbardziej odpowiedni. W studiu dźwiękowym bardzo ostrożnie wybieraj rodzaj głośników, które chcesz kupić. Jeśli nie masz pewności, który produkt producenta zabrać do domu, zbierz informacje na ten temat w Internecie. Głośnik Bluetooth JBL Flip 4 to idealne akcesorium do komputerów i telefonów komórkowych. W przypadku systemów kina domowego zalecamy Dali Epicon 8 lub aktywny subwoofer Klipsch R-120SW.

Zadbaj o idealną akustykę!

Kiedy już zdobędziemy głośniki naszych marzeń, koniecznie zbadaj akustykę tego pomieszczenia. Możemy również powierzyć ekspertom pomiary akustyczne, dzięki czemu z pełną dokładnością określimy, gdzie, ile i jakiego rodzaju elementy akustyczne należy umieścić. Bez względu na to, ile wydamy na najlepsze głośniki, jeśli dźwięk przestrzenny jest zły, słuchając będziemy zawiedzeni. Dźwięki odbijają się od ścian, sufitów, okien i powierzchni podłóg, tworząc zakłócenia i echo. Dźwięk muzyki lub filmów również ulega znacznemu pogorszeniu w pomieszczeniu z pogłosem. Nieprzyjemny dźwięk może powodować bóle głowy, a po dłuższym słuchaniu możemy odczuwać zmęczenie uszu. Aby nasze urządzenia audio były prawdziwym doświadczeniem, wyeliminujmy irytujące odbicia. Twarde, duże, płaskie powierzchnie posesji zbudowanych z tradycyjnych materiałów budowlanych nie są w stanie pochłaniać dźwięków w głębszym zakresie. Za pomocą elementów akustycznych opracowanych specjalnie do celów akustycznych możemy rozwiązać problem z akustyką pomieszczeń.

Elementy akustyczne

Panele dźwiękochłonne i rozpraszające wykonane z wysokiej jakości drewna lub mebli laminowanych zapewniają czysty i harmonijny dźwięk. W twardej strukturze drewna paneli dźwiękochłonnych osadzona jest akustyczna bawełna, która jest całkowicie nieszkodliwa dla zdrowia i posiada niezwykle efektywną zdolność pochłaniania dźwięku. Umieszczone na ścianach i sufitach pochłaniają niepożądane dźwięki i zamieniają je w energię cieplną. Produkty te są wykonane z porowatych i elastycznych surowców o dużej gęstości. Tani styropian, czyli pianka z tworzywa sztucznego, ze względu na swoją strukturę nie nadaje się do pochłaniania głębszych dźwięków. W dodatku nie są nawet piękne, oszpecają wnętrza. Możemy nawet przymocować do ścian fotograficzne, drukowane tłumiki dźwięków, są one nie tylko praktyczne, ale są również estetyczną ozdobą domu. Większość głębokich dźwięków zbiera się w rogach, użyj narożnych pułapek basowych, aby sobie z nimi poradzić.

Akustykę przed powierzchniami okien możemy poprawić dzięki gęstym, grubym tkanym zasłonom dźwiękochłonnym. Nie zapomnij o podłodze! Izolujące akustycznie dywany akustyczne mogą również pochłaniać od 20 do 30 decybeli dźwięku w porównaniu z tradycyjnymi dywanami. Elementy dyfuzora wykonane są na podstawie precyzyjnych obliczeń matematycznych, dzięki nieregularnej powierzchni panele rozpraszające pokrywają całe pasmo, a dźwięki są równomiernie rozłożone w przestrzeni. Bez elementu rozpraszającego dźwięki odbijają się w skoncentrowanym, tym samym kierunku, co niekorzystnie wpływa na dźwięk. W przypadku perfe wymagane są również elementy dźwiękochłonne i rozpraszające

Ostatnie artykuły:

fot. WWFTematy pokrewne:  

tag głośniki