22 lutego 2010 Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji organizuje warsztaty prowadzone przez uznanych specjalistów w zakresie edukacji i technologii informacyjnych. Przedstawiciele MEN, PARP, PW, PTI, KIGEiT pokażą szanse zawodowe i cywilizacyjne związane z procesem globalizacji przemysłu elektronicznego, komunikacji elektronicznej i informatyki (branży ICT).
Europejski Tydzień E-umiejętności przypada w pierwszym tygodniu marca 2010 roku. Przedsięwzięcie, będące inicjatywą Komisji Europejskiej, a zrealizowane przez DIGITALEUROPE i European Schoolnet wspólnie z 20 narodowymi organizacjami przedsiębiorstw ICT, ma na celu pokazanie rosnącego zapotrzebowania na specjalistów posiadających zaawansowane umiejętności w obszarze technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT), przyczyniających się do zwiększania konkurencyjności oraz innowacyjności Europy.
Tydzień E-umiejętności ma być jednym z pierwszych znaczących kroków w popularyzacji oraz upowszechnianiu e-umiejętności wśród obywateli. Celem uruchomionej kampanii jest zapoznanie małych i średnich przedsiębiorstw, uczniów, studentów oraz młodych ludzi będących specjalistami w obszarze ICT z szeroką gamą dostępnych zawodów w obszarze technologii informacyjno-komunikacyjnych.
Przedstawiciele administracji, przedsiębiorstw ICT, szkoły, uczelnie i studenci rozpoczęli już wspólne działania polegające na organizacji spotkań informacyjnych, wizyt w szkołach i zakładach przemysłowych, konkursów, festynów i wielu innych pomysłowych imprez, których celem jest promowanie wagi e-umiejętności we współczesnym społeczeństwie. Spotkania te są okazją do zademonstrowania szerokiego spektrum możliwości zawodowych i życiowych, jakie dają e-umiejętności.
Jedną z inicjatyw są warsztaty Tygodnia E-umiejętności, które odbędą się 22 lutego 2010 roku w sali konferencyjnej Krajowej Izby Gospodarczej w Warszawie, przy ul. Trębackiej 4. Spotkanie zostało podzielone na trzy sesje, podczas których przedstawiciele administracji państwowej oraz przedsiębiorstw ICT będą omawiać bieżącą sytuację w sferach rozwoju cyfrowego obywateli, budowy społeczeństwa informacyjnego, potrzeb edukacyjnych i biznesowych w zakresie rozwoju, konkurencyjności i innowacyjności gospodarki.
Udział w konferencji jest bezpłatny. Organizatorzy proszą o zgłaszanie udziału w konferencji drogą elektroniczną na adres jakub.cieplinski@kigeit.org.pl do dnia 18 lutego 2010 roku. W mailu wystarczy podać tylko imię i nazwisko. Rejestracja będzie odbywać się według kolejności zgłoszeń.
Szczegóły na stronie kigeit.org.pl
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*