Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Trzcinnik ostrokwiatowy - sadzonki do modnych ogrodów w 2021!

02-10-2021, 07:50

Trawy ozdobne są prawdziwym hitem tegorocznych aranżacji zieleni. Masowo zdobią ogrody, parki, przestrzeń publiczną – są praktycznie wszędzie, gdyż doskonale współgrają z nowoczesną architekturą. Jednym z najpopularniejszych przedstawicieli tej grupy jest sadzonka trzcinnik ostrokwiatowy Karl Foerster. Jak wykorzystać jej potencjał dekoracyjny i dlaczego warto włączać ją do ogrodowych kompozycji? Komentuje serwis OgrodowyMlyn.pl.

 

Trzcinnik ostrokwiatowy: sadzonki o dekoracyjnych atutach!

Wśród traw ozdobnych o dzikim i naturalnym charakterze trudno o odmianę bardziej okazałą i przyciągającą uwagę. Sadzonki Karl Foerster wnoszą do ogrodu element oryginalności, podkreślają dopracowany projekt, nadają stylizacji elementów bardzo pożądanych dzisiaj w architekturze, czyli minimalizmu, ale z nutą dzikości i surowości. Walory te doceniono dość szeroko w Polsce, dlatego sadzonki traw ozdobnych można podziwiać w pomysłowych kompozycjach na rabatach i skalniakach, jak również uprawiane w pojemnikach na tarasach czy balkonach. Trzcinnik ostrokwiatowy (sadzonki) można z powodzeniem kupić w dobrze zaopatrzonych hurtowniach kwiatowych, my zaś polecamy zakupy online w serwisach jak wcześniej wspomniany OgrodowyMlyn.pl.

Sadzonka trzcinnik ostrokwiatowy Karl Foerster jest rośliną bujną i dość rozłożystą. Jej znakiem rozpoznawczym są duże liście o barwie głębokiej zieleni, które ładnie kontrastują z wiechem długości nawet 40 cm o kolorze złotawym. Trzeba pamiętać, że sadzonki trzcinnika ostrokwiatowego dorastają nawet do 180 cm, więc nie poleca się sadzić ich pod oknami czy w miejscach, gdzie dorosłe rośliny mogą zabierać sporo światła.

Trzcinnik ostrokwiatowy – sadzonki do modnych ogrodów w 2021!

Trzcinnik ostrokwiatowy: sadzonki – uprawa, wymagania

Uprawa trzcinnika Karl Foerster jest mało problematyczna i z powodzeniem można polecić te sadzonki osobom, które nie są bardzo doświadczone w uprawie roślin ogrodowych, albo zwyczajnie nie lubią spędzać nadmiaru godzin z konewką w dłoni. Kiedy wkopywać sadzonki trzcinnika ostrokwiatowego? Polecamy okres wczesnej wiosny, względnie późnego lata. Warto jednakże pamiętać, że im szybciej wsadzimy sadzonki do ziemi, tym szybciej uświadczymy pełnego sezonu ich kwitnienia, przypadającego na okres od czerwca do października włącznie.

Trzcinnik ostrokwiatowy (sadzonki Karl Foerster) nie mają wygórowanych wymagań w stosunku do podłoża. Poradzi sobie w glebie ogrodowej o umiarkowanej żyzności, choć najlepiej dla obfitego wzrostu i zdrowia rośliny, gdy sadzonki trzcinnika wkopywane są do ziemi dobrze przepuszczalnej. Trzcinnik ostrokwiatowy lubi lekko wilgotną glebę, ale nie sytuację, gdy woda stoi w podłożu. Co do stanowiska, nie ma tutaj preferowanych warunków – sadzonki Karl Foerster poradzą sobie nawet w pełnym słońcu.

Trzcinnik ostrokwiatowy: sadzonki – po ile w grupie, jaka cena?

Dla dekoracyjnego efektu, np. na rabacie lub w otoczeniu oczka wodnego, poleca się wsadzać po 2-3 sadzonki trzcinnik ostrokwiatowy na metr. Daje to naturalny krajobraz, przeniesiony niemal w całości z dzikich pól. Jaka cena? Trzcinnik ostrokwiatowy Karl Foerster kupimy w sieci za około 15 zł (szukaj na OgrodowyMlyn.pl w zakładce trawy ozdobne).


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Ostatnie artykuły:

fot. Petronasfot. Sophosfot. Freepikfot. Freepik


Tematy pokrewne:  

tag trzcinnik ostrokwiatowytag sadzonkitag ntebimtag nols