Transport mebli z Hiszpanii jak przygotować, co należy wiedzieć?

22-11-2017, 13:54

Każdy posiadacz swojego mieszkania czy domu marzy o tym, aby te było należycie urządzone. Ile razy zdarza się, że wiele lat spędzamy na tym, aby zadbać o każdy detal oraz szczegół. Często też decydujemy się na transport wyposażenia mieszkania zza granicy. Z Hiszpanii transportujemy meble, które cechuje klasa i minimalizm, często nie spotykany w Polsce. Jak zorganizować taki transport, co powinniśmy wiedzieć przed zakupem?

Kierunek Hiszpania - coraz częściej przeprowadzki

Szacunki z ostatnich lat pokazują bardzo ciekawy i wydawać by się mogło zaskakujący trend. Coraz więcej Polaków zamiast Wyspy Brytyjskie czy Niemcy wybiera zdecydowanie bardziej egzotyczny kierunek wybierając półwysep Iberyjski, a mianowicie Hiszpanię. Blisko 10% przeprowadzek ma miejsce właśnie do tego kraju. Jest to dosyć ciekawy trend, pokazujący, że owszem, wyjeżdżamy za pracą, ale liczą się również przyjazne warunki klimatyczne, czyli łagodne zimy i gorące lata.

Jakie produkty transportujemy najczęściej z Hiszpanii

Z racji tej, że przeprowadzki do Hiszpanii wydają się być coraz atrakcyjniejsze, znacznie przychylniej spoglądamy na produkty z tamtejszego rynku. Co nas kusi najbardziej? Tradycyjnie auta, materiały budowlane, a także meble. Warte uwagi są dodatki do wyposażenia wnętrz, którą cechuje multikolorowość, czyli barwy nie stosowane w Polsce. Poza tym dominuje drewno, minimalizm i przytulność artykułów dekoracyjnych. Szczególnym stylem wyróżniają się meble.

Transport mebli jak się do niego dobrze przygotować?

O ile w przypadku transportu towarów w obrębie naszego kraju bardzo często chcemy go wykonać samodzielnie, tak w przypadku transportu międzynarodowego rekomendujemy wybór doświadczonej firmy, specjalizującej się w transporcie do Hiszpanii, takiej jak Hiszpania-Transport. Transport do innego kraju wymaga wiedzy z zakresu obowiązujących przepisów, także umiejętności prowadzenia pojazdów, doświadczenia w transporcie i oczywiście posiadania specjalnej floty. Przed decyzją o transporcie należy zorientować się w rynku, czyli jakie firmy oferują usługi, czy posiadają odpowiednią flotę, doświadczenie i czy istnieją opinie, które potwierdzą fachowość firmy. Następnie warto zwrócić uwagę na cenę. Zatem najbardziej kluczowym elementem transportu będzie wybór fachowców, którzy znają się na swojej pracy.

Jak przebiega transport mebli z Hiszpanii do Polski?

Wszystko zależy czy kupujemy meble nowe (te są nieskręcane) lub zabytkowe czy używane. Bardzo wiele osób decyduje się na nieskręcanie mebli, tylko przewiezienie ich tak, jak stoją w mieszkaniu. W przypadku starych i zabytkowych drewnianych mebli ich demontaż jest niemożliwy. Jednak brak demontażu może być sporym błędem, ponieważ w czasie transportu bardzo często dochodzi do osłabienia całej konstrukcji i miejsc łączenia poszczególnych elementów. Demontaż to na pewno więcej pracy, ale spowoduje, że nasze meble dotrą w jednym kawałku. W przypadku braku możliwości należy odpowiednio zabezpieczyć poszczególne elementy poprzez wykorzystanie pasów mocujących, zaklejanie rogów, a także owijanie mebli folią stretch. Powinno się także okładać i owijać meble specjalną pianką, folią o tekturą. Auta powinny być także wyposażone w antypoślizgową podłogę.Jest to szczególnie istotne przy przewożeniu mebli na duże odległości.

Sam zaś transport powinien być ubezpieczony na wypadek różnych ewentualności. Firma powinna posiadać zastępcze auta oraz paru pracowników, którzy wykonają przewiezienie całego ładunku. Transport z Hiszpanii powinien odbyć się w ustalonym terminie, a następnie klient powinien otrzymać potwierdzenie odebrania i załadowania transportu przez firmę wykonywającą usługę. Metodyka pracy stosowana przez firmę Hiszpania-Transport pokazuje, że jest to najlepszy i najefektywniejszy sposób wykonywania międzynarodowych usług transportowych z Hiszpanii oraz z Polski do Hiszpanii.
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag transporttag komunikat firmytag Hiszpania
To warto przeczytać

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: