Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Rok 2009 niewątpliwie należał do Telekomunikacji Polskiej. Jak wynika z badań PBS DGA, ponad 76% firm wybrało TP na operatora linii stacjonarnych, zaś 54,9% klientów biznesowych skorzystało z oferowanego przez nią dostępu do internetu.

robot sprzątający

reklama


Wyniki raportu PBS DGA

TP S.A. pozostaje najchętniej wybieranym dostawcą branży teleinformatycznej w biznesie. Poziom satysfakcji z jej usług oceniło na dobry i bardzo dobry aż 70,6% pytanych. Wśród głównych powodów skorzystania z oferty TP znalazły się między innymi wcześniejsza współpraca z operatorem, wysoki poziom zadowolenia z oferowanych usług oraz szybkość ich aktywacji.

Dobrze i bardzo dobrze oceniono ogólne funkcjonowanie polskiego rynku telekomunikacyjnego, w tym zarówno telefonii stacjonarnej, jak i internetu. Klienci biznesowi chwalą sobie przede wszystkim wysoką jakość obsługi i dostępność informacji o nowych ofertach.

>> Czytaj także: TP mocno inwestuje

Drugim najwyżej ocenianym operatorem jest Netia. Z jej usług korzysta ponad 16% firm. Bardzo dobre i dobre opinie za usługi w zakresie telefonii stacjonarnej przyznało jej aż  63,6% klientów. Z oferty internetowej u tego operatora skorzystało 8,7% firm. Na dalszych miejscach znalazły się usługi internetowe UPC (wybrało go 4,4 % klientów biznesowych), Plusa (4,1%) i Orange (4%).

Podsumowanie i plany

Rok 2009  był przychylny dla Telekomunikacji Polskiej. Po roku rozmów udało jej się zawrzeć porozumienie z Urzędem Komunikacji Elektronicznej. Obie strony ustaliły nowe zasady funkcjonowania polskiego rynku telekomunikacyjnego. Szybszy rozwój TP wynika z warunków umowy z UKE: telekom zobowiązał się, że w ciągu trzech lat wybuduje około 500 tysięcy nowych linii, a kolejne 700 tysięcy zostanie zmodernizowanych. Po tym czasie przynajmniej milion linii miałoby mieć przepustowość na poziomie 6 Mb/s. TP S.A. podjęła także zobowiązanie inwestycyjne dotyczące rozwoju szerokopasmowego internetu.

>> Czytaj także: TP i UKE nagrodzone za zawarcie porozumienia

W pierwszym kwartale 2010 roku na terenie małych i średnich miast ma zostać oddanych do użytku kolejnych 26 tysięcy nowych łączy. W planach TP S.A. uwzględnia także inwestycje w budowę sieci światłowodowej do ponad 220 obszarów centralowych, gdzie wciąż brakuje węzłów szerokopasmowych. Powinno to pozwolić na uruchomienie około 30 tysięcy nowych łączy.

Łącznie do końca pierwszego kwartału 2010 roku plany inwestycyjne Telekomunikacji Polskiej obejmują budowę około 300 tysięcy łączy. TP zapewnia, że postępy są na bieżąco monitorowane, plan inwestycyjny ma być także systematycznie powiększany.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *