Towary za granicę

17-07-2017, 21:45

Ważna gałąź spedycji zajmuje się wysyłką towarów z Polski na teren Europy zachodniej oraz do naszych wschodnich sąsiadów. Stale rosnący eksport sprawia, że ilość firm zajmujących się spedycją międzynarodową też się zwiększa, a co za tym idzie tworzy się dość duża konkurencja na rynku. Warto podpisać z taką firmą umowę, ponieważ to gwarantuje nam nie tylko atrakcyjne ceny, ale również dostęp do ofert specjalnych.

truck

Czym jest spedycja?

Na samym początku trzeba podkreślić, że spedycja to usługa kompleksowa, w ramach której przesyłka zostaje przygotowana do transportu, przewieziona z jednego miejsca do drugiego, rozpakowana i sprawdzona. Poza tym obejmuje również przygotowanie całej niezbędnej dokumentacji dbaniem o bezpieczeństwo przesyłki podczas transportu. Poza tym firma spedycyjna wykonuje usługę w konkretnym czasie.

Warto pamiętać na tym etapie, że każdy z krajów obowiązują inne przepisy celne i odmienna dokumentacja do przygotowania oraz szereg opłat, które są związane z przewiezieniem towarów za granicę. Tym profesjonalnie zajmie się spedycja Gdynia. Poza tym firma tego rodzaju zajmuje się równie konsolidacją ładunków, dzięki czemu są one dostarczane zdecydowanie szybciej i sprawniej niż pojedyncze paczki. Już sama fakt tego, że spedytor przejmuje na siebie odpowiedzialność za realne dostarczenie przesyłki w określonym czasie, biorąc pod uwagę specyfikę danego kraju, jest już wystarczającym powodem, by z takich usług korzystać.

Pewny partner

Dbając o swoje przedsiębiorstwo, płynność w eksporcie i imporcie, powinniśmy współpracować z najlepszymi firmami – w zakresie logistyki szczególnie. Sprawdźmy zatem potencjalnego usługodawcę, by wybrać tego, który dopilnuje wszystkich formalności, uzupełni dokumentację oraz dostarczy przesyłkę na czas. Inaczej możemy się liczyć ze stratami finansowymi oraz podważeniem wiarygodności naszej firmy. Profesjonalna firma spedycyjna, zakładając czas dostawy towarów, bierze pod uwagę wszystkie aspekty ruchu drogowego. To istotne, ponieważ w niektórych krajach samochody ciężarowe mogą poruszać się tylko w określonych godzinach.

Firma spedycyjna powinna również przedstawić nam zakres ubezpieczenia, jakie posiada. Dobra polisa będzie pokrywać zarówno uszkodzenia przesyłki wynikające z różnych powodów oraz na przykład nieterminowe dostarczenie paczki do odbiorcy. Poza tym przy wyborze firmy spedycyjnej sprawdźmy, do jakich krajów świadczy usługi i na ile te kierunki pokrywają się z obecnymi lub przyszłymi kontrahentami naszego przedsiębiorstwa.

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.