TouchPad już z Androidem 4.0

19-01-2012, 19:58

HP oczywiście nie pokusiło się o nagłe zrezygnowanie z własnej platformy. Nową wersję Androida dla TouchPada przygotowali sami użytkownicy.

Na forum RootzWiki poinformowano o udostępnieniu znanej modyfikacji Androida, nazwanej CyanogenMod 9. Twórcy zastrzegają, że jest to oprogramowanie we wczesnej fazie testowej.

Czytaj także: Motorola udostępnia Androida 4.0 dla tabletu Xoom

Obecnie wydanie Androida 4.0 dla TouchPada oznaczono jako wersję "Alpha 0", co nawet niedoświadczonym użytkownikom powinno sugerować, że na razie całość przeznaczona jest wyłącznie dla entuzjastów modyfikowania "Zielonego Robota". Na nieco lepiej dopracowane wersje nie powinniśmy jednak czekać długo.

Obecnie problemy dotyczą m.in. łączności Wi-Fi oraz Bluetooth, ale także braku wsparcia dla aparatu, mikrofonu czy nawet odtwarzania dźwięku. Na razie na Ice Cream Sandwich nie obejrzymy również filmów z serwisu YouTube, które działają bardzo powoli (ze względu na brak akceleracji sprzętowej), co nie sprzyja tego typu rozrywce.

Pierwsze próby przenoszenia Androida na TouchPada mogliśmy obserwować już pod koniec ubiegłego roku, gdy w ramach niespotykanej promocji HP obniżyło ceny swoich urządzeń do zaledwie 100 dolarów. Choć wcześniej tablet domyślnie wyposażony w mało znaną platformę nieszczególnie ciekawił klientów, po zmniejszeniu jego ceny szybko zniknął ze sklepowych półek.

Czytaj także: iPad coraz ważniejszym narzędziem pracy


Źródło: RootzWiki
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy