TorrentSpy przegrał z Hollywood

19-12-2007, 18:31

Właściciele trackera niszczyli i manipulowali dowodami w sprawie, które mogły działać na ich niekorzyść, co automatycznie potwierdza zarzuty stawiane im przez przemysł filmowy - uznał sąd w Los Angeles i zakończył proces wytoczony witrynie przez organizację MPAA.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Motion Picture Association of America (MPAA) pozwała w lutym 2006 r. popularny serwis zarzucając jego twórcom łamanie praw autorskich na szeroką skalę. Administratorzy TorrentSpy.com odrzucili oskarżenia przemysłu rozrywkowego, w międzyczasie zarzucając MPAA zatrudnienie cyberprzestępcy mającego wykraść informacje obciążające ich serwis.

W dzisiejszym uzasadnieniu kalifornijski sąd stwierdził jednak, iż pozwani systematycznie niszczyli dowody w sprawie, które mogły potwierdzić stawiane im zarzuty. Administratorzy trackera usuwali m.in. niewygodne tematy z forum, całe kategorie z torrentami wskazujące na nielegalne pochodzenie materiałów (kategorie "filmy" i "tv" zastąpione zostały ogólną grupą "video"), a także kasowali logi serwera.

W tej sytuacji sąd nie był w stanie dalej prowadzić sprawy i postanowił o przedwczesnym zakończeniu procesu. Decyzja ta równoznaczna jest z uznaniem zarzutów stawianych TorrentSpy.com przez MPAA.

O tym, czy serwis będzie musiał zakończyć działalność i jakie odszkodowanie jego operatorzy będą musieli wypłacić branży filmowej, sąd zadecyduje w oddzielnym postępowaniu w przyszłym roku.

MPAA ogłosiła już swoje zwycięstwo, tymczasem operatorzy trackera zapowiadają złożenie odwołania od (ich zdaniem) skandalicznego postanowienia sądu.

Strona TorrentSpy.com zarejestrowana jest w Los Angeles, jej serwery znajdują się jednak na terytorium Holandii. Już wcześniej amerykański nakazał operatorom zbieranie informacji o miejscowych użytkownikach serwisu, a następnie przekazywanie ich na żądanie MPAA.

Ostatecznie administratorzy zablokowali internautom z USA dostęp do zasobów strony, a także usunęli własne zasoby plików .torrent, zastępując je odnośnikami do wyników z innych trackerów.


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Xsolla


fot. Geralt


Tematy pokrewne:  

tag TorrentSpytag prawa autorskietag MPAAtag BTtag bittorrent
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.