Top 5 programów antywirusowych na Androida

15-03-2021, 10:41

Nasze urządzenia elektroniczne coraz częściej stają się obiektem ataków złośliwych wirusów, oprogramowania szpiegowskiego oraz wszelkiego rodzaju złośliwego oprogramowania spowalniającego jego pracę. Urządzenia z wgranym systemem Android nie są tutaj wyjątkiem - również je należy zabezpieczyć przed atakami. Najlepiej zrobić to przy pomocy specjalnego programu antywirusowego. Jak jednak wybrać najlepsze? Poniżej 5 propozycji programów antywirusowych na Androida.

Czy warto zabezpieczyć urządzenie z Androidem?

Zdecydowanie tak. Nasze telefony oraz tablety są narażone na zagrożenia pochodzące z różnych źródeł. Ich bezpieczeństwo mogą naruszać niezabezpieczone sieci publicznych, złośliwe aplikacje lub fałszywe linki, które otrzymujemy na popularne komunikatory lub na skrzynkę mailową. Jak podaje PC World, Laboratorium AV-TEST ma w swoich bazach, nawet kilka milionów próbek wirusów na Androida. Zdecydowana większość z nich po zainfekowaniu urządzenia, rozpoczyna kradzież danych osobowych. A to może oznaczać spore problemy dla właściciela telefonu.

W najlepszym razie, ktoś po prostu zacznie podsłuchiwać nasze rozmowy lub czytać wiadomości i smsy, a w najgorszym dobierze się do konta bankowego. Mimo tak wielu zagrożeń, nadal ogrom ludzi bagatelizuje obecność programów antywirusowych na urządzeniach z androidem. To spory błąd, które nie popełniaj. Zobacz nasz ranking najlepszych programów i zainstaluj jeden z rekomendowanych antywirusów. Ochronisz w ten sposób swój telefon lub tablet.

5 najlepszych programów antywirusowych na Androida

1. Avast Mobile Security

Firma Avast jest doskonale znana wszystkim użytkownikom komputerów oraz laptopów, ponieważ od lat chroni te urządzenia. Niewiele osób jednak wie, że firma opracowała również program antywirusowy chroniący urządzenia z Androidem. Co ciekawe, jest on dostępny za darmo. Oczywiście minusem tego rozwiązania jest spora liczba wyświetlających się reklam - jeśli Ci przeszkadzają to można je usunąć. Wystarczy wykupić konto płatne.

2. AVG AntiVirus dla systemu Android

Innym ciekawym programem jest AVG Anitvirus dla Androida. Gwarantuje on doskonałą ochronę i wiele dodatkowych funkcji. To świetne narzędzie antykradzieżowe, posiada również funkcje blokowania pojedynczych aplikacji i całego urządzenia. Oprócz tego program posiada funkcję fotopułapki, skanera sieci Wi-Fi, a nawet może blokować niechciane połączenia, a nawet VPN.

14-dniowy trial pozwala za darmo przetestować program.

3. McAfee Mobile Security

Program od firmy McAfee to sporej wielkości platforma antywirusowa. Dostępna jest ona zarówno w wersji bezpłatnej, jak i płatnej. Darmowa wersja zapewnia skanowanie nie tylko sieci, ale również aplikacji i plików, narzędzie do sprawdzania prywatności, a także środki antykradzieżowe. Ta wersja posiada jednak sporo reklam - można je wyłączyć przechodząc na pakiet płatny.

4. Kaspersky Mobile Antivirus

Aplikacja od firmy Kaspersky to gwarancja wysokiej skuteczności działania, nawet na wersji bezpłatnej. Podobnie, jak wcześniejsze programy, również ta aplikacja posiada wersje płatną i darmową - ta pierwsza ma oczywiście znacznie więcej funkcji. Bezpłatna opcja posiada współczynnik wykrywania złośliwego oprogramowania, którego skuteczność ocenia się na poziomie 99,9%. Oprócz tego wykonuje także skanowania oraz ma funkcje antykradzieżowe.

5. Norton 360

Ostatnim narzędziem jest potężny mobilny antywirus od firmy Norton. Jego współczynnik wykrywania złośliwego oprogramowania ocenia się na poziomie 100%. Oprócz tego oferuje również wiele profesjonalnych funkcji, dzięki którym można między innymi sprawdzać aplikacje pod kątem niepożądanych zachowań, zanim zostaną pobrane. Wykrywa także niebezpieczne połączenia Wi-Fi i chroni w przypadku kradzieży telefonu. 

Norton 360 można przetestować bezpłatnie przez 30 dni. Później konieczne jest wykupienie oprogramowania, ponieważ firma nie oferuje wersji bezpłatnej. 

Podsumowanie

To oczywiście nie wszystkie programy antywirusowe. Warto się jednak im przyjrzeć, ponieważ z ich pomocą Twoje urządzenie na Androidzie będzie bezpieczne.
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag WLStag nowlstag nolstag antywirus
To warto przeczytać


fot. Tavexfot. InPost
RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Serwisy specjalne: