TomTom przeprasza za sprzedawanie informacji policji

29-04-2011, 10:30

Znany producent nawigacji samochodowych sprzedawał historyczne dane dotyczące prędkości.

TomTom jest jednym z najpopularniejszych producentów systemów nawigacji GPS, a jego potencjał już jakiś czas temu dostrzegł Microsoft, który wypowiedział firmie wojnę patentową.

>>Czytaj także: HP również przygotowuje swoją mobilną usługę muzyczną

Sonda
Korzystasz z nawigacji GPS?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Ostatnio jednak nazwa korporacji najczęściej przytaczana jest w związku z informacjami, jakie TomTom sprzedawał policji. Okazało się, że producent w Holandii sprzedawał policji dane historyczne dotyczące prędkości pojazdów, by ta mogła skutecznie ustawiać swoje radary.

Lokalne gazety podkreślają, że w związku z coraz większą konkurencją na rynku producentów nawigacji GPS, TomTom musiał ciąć koszty i szukać nowych źródeł przychodu, również takich, którymi nie chciałby się chwalić przed swoimi klientami.

W internecie szybko jednak zrobiło się głośno o tej sprawie i choć szefostwo firmy podkreśla, iż "nigdy nie sądziło, że tego typu użycie danych klientów może zostać negatywnie przyjęte", wielu użytkowników nie kryje swojego oburzenia.

Wygląda na to, że firma szybko zdała sobie jednak sprawę, jak poważne konsekwencje mogą mieć tego typu praktyki, a prezes TomTom przygotował nawet specjalne oświadczenie z przeprosinami. Pisze między innymi: Jesteśmy świadomi, że wielu naszym klientom nie spodobał się taki pomysł i w przyszłości nie będziemy zezwalali na takie działania.

>>Czytaj także: Billboard wkrótce rozpozna Twoją twarz?


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy