Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Tłumacz wbudowany w Skype pojawi się w tym roku

28-05-2014, 11:06

Tłumacz głosowy w Skype to jedna z nowinek będących w planach Microsoftu. Zaprezentowano go na konferencji Code, która jest kontynuacją imprezy All Things D.

Zazwyczaj w maju donosiliśmy o tym, że szef jakiejś ważnej firmy zapowiedział coś ważnego na konferencji All Things D. Zwykle te zapowiedzi padały w czasie rozmowy rozpoczynającej konferencję, a tę rozmowę prowadzili Kara Swisher i Walt Mossberg.

Teraz ta sama para - Swisher i Mossberg - organizuje imprezę Code Conference. Gościem specjalnym pierwszej takiej konferencji był Satya Nadella, nowy szef Microsoft. Nadella mówił o przyszłości Microsoftu w epoce "post PC". Niewątpliwie pokazał, że jest energicznym człowiekiem posiadającym pewną konkretną wizję.

zdjęcie
fot. Asa Mathat – Re/code

Jedną z nowości zaprezentowanych przy tej okazji był tłumacz wbudowany w Skype (Skype Translator). Należy tu dodać, że Microsoft od lat pracuje nad swoim tłumaczem i wiemy, że robił eksperymenty również z tłumaczeniem głosowym. Przykładowo w roku 2012 Microsoft przedstawił technologię, która umożliwia automatycznemu tłumaczowi posługiwanie się... głosem użytkownika. 

Tłumacz w Skype nie jest aż tak postępowy, ale zdecydowanie robi wrażenie. Na konferencji Code zaprezentowano tłumaczenie audio z angielskiego na niemiecki i odwrotnie. Technologia ta łączy nie tylko rozpoznawanie mowy i automatyczne tłumaczenie, ale także uczenie maszynowe. Jeśli tłumacz uczy się czegoś o jednym języku, wpływa to od razu na zwiększenie jego "wiedzy" o innych językach.

Poniżej film z nagraniem demonstracji na konferencji.

Sonda
Czy sądzisz, że będziesz korzystał z tłumaczeń audio, jeśli pojawią się w Skype?
  • tak
  • nie
  • nie wiem
wyniki  komentarze

Oczywiście nie po raz pierwszy ktoś pokazuje translatora rozmów audio, ale ogromne znaczenie będzie miało zintegrowanie takiego narzędzia z komunikatorem. Ze Skype korzysta 300 mln użytkowników miesięcznie. 

Microsoft zapowiada, że tłumacz Skype, czyli Skype Translator, będzie dostępny w wersji beta jako aplikacja dla systemu Windows 8 jeszcze przed końcem 2014 roku.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              Ostatnie artykuły:

fot. Petronasfot. Sophosfot. Freepikfot. Freepik