Thomas-Rasset odrzuca ugodę wytwórni muzycznych

29-01-2010, 07:37

Zaproponowana przez RIAA ugoda nie została zaakceptowana. Obie strony zapowiedziały apelacje od wyroku sędziego obniżającego wysokość rekordowego odszkodowania za dzielenie się plikami.

Jammie Thomas-Rasset odniosła tydzień temu zwycięstwo nad wytwórniami muzycznymi - sąd przychylił się do jej wniosku o obniżenie rekordowego odszkodowania, jakie miałaby zapłacić na ich rzecz z tytułu dzielenia się w sieci 24 plikami muzycznymi chronionymi prawem autorskim. Pierwotna kara wynosiła 1,92 mln dolarów, jednak sędzia - uznając, że jej wysokość jest nieadekwatna do przewinienia - obniżył ją do 54 tysięcy dolarów.

>> Czytaj więcej: Kara za dzielenie się 24 utworami znacznie obniżona

Sonda
Dzielisz się plikami w sieci?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

RIAA zrzeszająca firmy z branży przemysłu muzycznego złożyła jednak adwokatom pani Thomas-Rasset propozycję. Zaoferowano jej możliwość zakończenia całej sprawy ugodą - zamiast 54 tysięcy dolarów miałaby zapłacić 25 tysięcy dolarów, które RIAA przekazałaby na cele charytatywne. Jednocześnie jednak pani Thomas-Rasset miałaby złożyć w sądzie wniosek o unieważnienie decyzji sędziego z zeszłego tygodnia.

W przypadku odrzucenia propozycji stowarzyszenie miałoby wnieść apelację wobec ubiegłotygodniowej decyzji sędziego odnośnie obniżenia odszkodowania. Ponieważ pani Thomas-Rasset nie zaakceptowała ugody, tak się najprawdopodobniej stanie - podaje CNET News. RIAA wyraziła żal z powodu takiej decyzji oraz faktu, że oskarżona nie poczuwa się do żadnej odpowiedzialności za swoje czyny.

Nie jest wykluczone, że adwokaci pani Thomas-Rasset także zaskarżą decyzję sędziego - od początku bowiem domagali się uniewinnienia swojej klientki, co równoznaczne by było z zerowym odszkodowaniem na rzecz wytwórni muzycznych.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031