Texas Instruments lepsze od oczekiwań

24-04-2012, 07:46

Firma Texas Instruments, będąca jednym z największych na świecie producentów podzespołów elektronicznych, może mówić o udanym początku roku. Duże zainteresowanie urządzeniami przenośnymi wróży również dobrze przyszłości spółki.

Texas Instruments (TI) zajmuje się produkcją różnego rodzaju układów elektronicznych, od tych stosowanych w komunikacji po te trafiające do samochodów.

Czytaj także: Półprzewodniki za 302 mld dolarów

Firma podała prognozy związane z wynikami w tym kwartale, które okazały się znacznie lepsze od oczekiwań inwestorów z Wall Street. Tym razem TI chce osiągnąć przychody na poziomie od 3,22 miliarda do 3,48 miliarda dolarów (od 30 do 38 centów na akcję).

Akcjonariusze bardzo pozytywnie zareagowali na tego typu doniesienia, a cena walorów firmy na amerykańskiej giełdzie wzrosła w ciągu tego samego dnia notowań o ponad 4%. W pierwszych trzech miesiącach tego roku zyski firmy wyniosły zaledwie 265 milionów dolarów (666 milionów dolarów przed rokiem).

Ubiegły rok nie był dla korporacji najszczęśliwszym, a tylko trzęsienie ziemi w Japonii zmusiło do wstrzymania produkcji w dwóch fabrykach należących do Texas Instruments. Podobne trudności przechodzili również producenci dysków twardych, co przełożyło się jednocześnie na wyższe ceny samych pecetów i utrudniło sprzedaż tego typu urządzeń.

Czytaj także: HTC będzie tworzyło własne procesory


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy