Telewizor ostrzeże i wyświetli plan ewakuacji - niebawem w Lubuskiem

07-01-2013, 13:29

Ostrzeżenia władz wyświetlane na ekranie telewizora - w Lubuskiem będzie to możliwe dzięki porozumieniu, jakie podpisał Wojewoda Lubuski z TVP SA. Co ważne, nie chodzi o wyemitowanie ostrzeżenia w programie telewizyjnym, ale dosłownie o wyświetlenie informacji na ekranie urządzenia końcowego.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Województwo lubuskie było jednym z pierwszych, w którym wyłączono naziemne nadawanie telewizji analogowej, oddając obywatelom sygnał cyfrowy. Teraz władze województwa chcą jak najszerszego wykorzystania telewizji cyfrowej, a jedną z oferowanych przez nią możliwości jest wyświetlanie na ekranach telewizorów np. ostrzeżeń dla obywateli.

Aby to umożliwić, Wojewoda Lubuski zawarł porozumienie z Telewizją Polską SA, na mocy którego w tym roku zostanie uruchomiona dla całego województwa aplikacja hybrydowa, łącząca cechy przekazu telewizyjnego z przekazem internetowym.

Plan ewakuacji z telewizora

Aplikacja umożliwi m.in. powiadamianie obywateli o ważnych wydarzeniach. Jeśli zajdzie potrzeba (np. w obliczu zagrożenia), na ekranie telewizora widz zobaczy komunikat z ostrzeżeniem. Jeśli dodatkowo jego odbiornik będzie wyposażony w HbbTV, widz ujrzy grafikę telewizji hybrydowej i będzie mógł zapoznać się z dodatkowymi informacjami.

Dane dla zagrożonego obszaru będzie można prezentować w postaci map zagrożeń lub planów ewakuacji. Usługa będzie zintegrowana z istniejącym już systemem e-lubuskie, który informuje posiadaczy smartfonów i tabletów o pogodzie, zagrożeniach i sytuacji na drogach. Ostrzeżenia będą pochodziły z Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego.

W ubiegły piątek o wdrożeniu aplikacji alarmowej rozmawiano na spotkaniu, w którym uczestniczyli Małgorzata Olszewska (podsekretarz stanu w MAC), Marcin Jabłoński (Wojewoda Lubuski) i Juliusz Braun (prezes TVP). Poniżej filmowa relacja z tego wydarzenia:


Źródło: MAC


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.