Telewizja w Xbox Live i Kinect lub smartfon jako pilot

05-12-2011, 08:35

Konsole do gier zastąpią urządzenia STB do odbioru telewizji? To możliwe, a Microsoft już zaczął tę wizję realizować, rozszerzając usługę Xbox Live o możliwość oglądania telewizji. Użytkownicy będą mogli wybierać treści do oglądania za pomocą gestów, komend głosowych lub smartfonów z systemem Windows Phone.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Microsoft już wcześniej zapowiadał, że przed świętami udostępni "telewizyjną rozrywkę w Xbox Live". W październiku br. firma podpisała umowy z 40 dostawcami treści, którzy będą świadczyć swoje usługi użytkownikom Xbox Live w wybranych krajach. Przykładowo w USA dostępne będą m.in. usługi Comcast, HBO GO, Verizon FiOS i in. W Wielkiej Brytanii dostępne będą usługi BBC, Channel 4, Channel 5 oraz LOVEFiLM. Usługi YouTube będą dostępne na 22 rynkach.

Na chwilę obecną nie są zapowiedziane żadne usługi dla użytkowników z Polski.

Niektóre usługi będą darmowe, inne mogą wymagać od użytkownika wykupienia określonych usług. Przykładowo usługa FiOS przez Xboksa będzie dostępna dla tych klientów, którzy już korzystają z usługi Verizon FiOS i wykupili złoty abonament Xbox Live. Microsoft nie stworzy zatem całkiem nowej oferty. Firma chce jedynie, aby Xbox stał się urządzeniem do odbierania istniejących już usług telewizyjnych.

Czytaj: Microsoft stawia na telewizję w Xbox 360

Wczoraj Microsoft ogłosił podpisanie umów z kolejnymi dostawcami treści i ogłosił udostępnienie pierwszych usług telewizyjnych od 6 grudnia. Początkowo treści od 10 usługodawców będą mogli oglądać użytkownicy z USA, Japonii, Wielkiej Brytanii, Kanady, Włochów, Niemców i Hiszpanii. Kolejne usługi na kolejnych rynkach pojawią się w grudniu i na początku 2012 r.

Microsoft nie chce, aby Xbox był tylko alternatywą dla urządzeń STB. Firma chce zmienić doświadczenia telewidzów, wpływając na sposób sterowania usługą telewizyjną. Użytkownicy posiadający kontroler Kinect będą mogli korzystać ze sterowania gestem oraz wyszukiwać treści głosowo. Początkowo funkcja wyszukiwania głosowego będzie dostępna w krajach anglojęzycznych. Oczywiście samo wyszukiwanie będzie wspomagane technologią Bing.

Od 6 grudnia dostępna będzie również aplikacja Xbox Companion dla systemu Windows Phone. Dzięki niej smartfon z systemem Microsoftu będzie mógł zastąpić pilota do sterowania odtwarzaniem. Ponadto aplikacja umożliwi wyszukiwanie i pobranie na smartfona treści związanych np. z oglądanym filmem czy uruchomioną w danym momencie grą. Microsoft zapewnia, że sterowanie za pomocą Xbox Companion odbywa się tak płynnie, jak za pomocą zwykłego pilota. Rozwiązanie jest zaprezentowane na filmie pod tekstem.

Godne uwagi jest to, że Microsoft chce zmienić usługi telewizyjne, nie konkurując tak naprawdę z dostawcami telewizji. Widzowie nadal będą musieli płacić określonym podmiotom, ale uzyskają doświadczenia bardziej zbliżone do tego, czego można oczekiwać od współczesnej elektroniki.

Trzeba przyznać, że nawet telewizja cyfrowa oferuje użytkownikowi doświadczenia jakby z poprzedniej epoki. Możemy, co prawda, uruchomić EPG lub skorzystać z usługi VoD, ale tym wszystkim sterujemy za pomocą kilku przycisków na pilocie. Nierzadko jest to po prostu frustrujące. Microsoft robi pierwsze kroki by zmienić ten stan rzeczy, a za nim może pójść firma Apple, integrując rozwiązanie Siri z własnym telewizorem lub Apple TV

Poniżej film prezentujący rozrywkę telewizyjną według wizji Microsoftu.

Czytaj: Coraz mniej użytkowników chce Windowsa na tabletach


Źródło: Microsoft


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.