Telekom Austria przeciwna propozycji KE dot. roamingu

08-11-2011, 18:53

Badania przeprowadzone przez Telekom Austria Group wskazują szczegółowo wady obecnej propozycji przygotowanej przez Komisję Europejską, a także oceniają różne rozwiązania wdrożeniowe.

Alexander Zuser, Head of Group Regulatory & Roaming w Telekom Austria Group, przedstawił oficjalne stanowisko grupy na temat ostatnich działań podejmowanych przez Komisję Europejską w zakresie wprowadzenia nowych regulacji dotyczących roamingu.

Według Telekom Austria propozycja Komisji Europejskiej wprowadza rozwiązanie strukturalne, które jest odmienne od aktualnie obowiązujących obostrzeń cenowych. Przewidywane jest odseparowanie roamingu od usług krajowych począwszy od 2014 roku i zobligowanie operatorów telefonii komórkowej na terenie UE do zapewnienia obszernego dostępu dla operatorów wirtualnych sieci komórkowych (MVNO) i innych dystrybutorów tego typu usług.

Komisja Europejska spodziewa się, że dzięki temu w sposób zrównoważony nastąpi pobudzenie dostawców usług telefonii komórkowej w zakresie oferowania konkurencyjnych cenowo usług roamingowych. Do 2014 nakazane będzie obniżanie pułapu cenowego dla cen hurtowych i detalicznych w zakresie usług głosowych, SMS-ów i transmisji danych. Hurtowy pułap cenowy zostanie utrzymany na poziomie z 2014 roku aż do roku 2022, podczas gdy detaliczny pułap cenowy z 2014 roku zostanie całkowicie wyeliminowany w 2016 roku.

Czytaj też: Stawki za połączenia krajowe i w roamingu zrównają się

W przyszłości klienci będą mogli decydować, która taryfa i który operator jest dla nich najlepszy oraz spełnia ich indywidualne potrzeby odnoszące się do usług roamingowych. Nie będą związani jedynie z krajowym dostawcą usług. Jeżeli użytkownicy wybiorą ofertę innego operatora, będą mogli szybko przełączyć się na niego w dowolnym momencie, bez konieczności zmiany telefonu, karty SIM czy numeru telefonu. Prosta zmiana operatora – w kraju czy zagranicą – oraz pojedyncza alternatywna oferta dla usług głosowych, transmisji danych i SMS-ów jest tym, czego oczekują klienci, aby przekonać się do nowego rozwiązania – wyjaśnił Alexander Zuser. – Oczywiście doprowadzi to do pojawienia się nowych i bardziej konkurencyjnych ofert na rynku.

Z punktu widzenia branży telekomunikacyjnej ostateczne regulacje "Roaming III" muszą także zapewnić odpowiednio atrakcyjne warunki wejścia na rynek dla nowych graczy. Oznacza to, że gwarantowane detaliczne pułapy cenowe nie mogą być ustawione zbyt agresywnie, do 2014 roku koszty wdrożeniowe będą utrzymywane w osiągalnym dla firm przedziale, a nowe warunki rynkowe dla usług roamingu będą stabilne - co najmniej do 2022 roku.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031