Telefon stacjonarny w sieci Era

16-10-2006, 13:08

Polska Telefonia Cyfrowa rozpoczęła z dniem dzisiejszym świadczenie usług telefonii stacjonarnej wprowadzając na rynek nową ofertę pod nazwą "Era Domowa" i "Era Firmowa". Umożliwia ona abonentom prywatnym i biznesowym sieci Era korzystanie z telefonii stacjonarnej działającej w oparciu o bezprzewodową infrastrukturę PTC.

Wprowadzone przez PTC usługi "Era Domowa" i "Era Firmowa" mają na celu zaproponowanie klientom kompleksowej oferty telekomunikacyjnej składającej się, m.in. z telefonii komórkowej, stacjonarnej oraz szybkiego bezprzewodowego dostępu do internetu.

W pierwszym etapie usługa dostępna będzie w 37 z 49 stref numeracyjnych odpowiadających byłym województwom i obejmie swym zasięgiem 85% ludności Polski. Docelowo usługa dostępna będzie we wszystkie 49 strefach numeracyjnych.

Mapka dostępności telefonii stacjonarnej Ery"Era Domowa" i "Era Firmowa", tak jak w przypadku tradycyjnej telefonii stacjonarnej, umożliwiają nawiązywanie i odbieranie połączeń głosowych z numerami stacjonarnymi i komórkowymi zarówno w ruchu krajowym, jak i międzynarodowym. Dodatkowo, klient może również korzystać, m.in.: z poczty głosowej, przekierowania na dowolny numer telefonu, prezentacji numeru rozmówcy, nie identyfikowania własnego numeru oraz SMS-a głosowego z sieci Era. Ma on również możliwość wyboru numeru stacjonarnego swojego telefonu w ramach dostępnej puli numeracyjnej.

W ofercie "Era Domowa" opłata abonamentowa zaczyna się już od 20 złotych brutto miesięcznie, a w ofercie "Era Firmowa" od 10 złotych netto. Jest to obecnie prawdopodobnie najniższy dostępny na polskim rynku abonament telefonii stacjonarnej. Koszty połączenia w "Erze Domowej" to 35 groszy brutto za 3 minuty na numery stacjonarne oraz 60 groszy za minutę na numery komórkowe. Dodatkowo, abonament zawiera pakiet 60 minut przeznaczonych na rozmowy, który wliczony jest w jego cenę.

Stawki w "Erze Firmowej" to 29 groszy netto za minutę połączenia na numery stacjonarne oraz 49 groszy netto za minutę na numery komórkowe przy naliczaniu jednosekundowym.

Aby korzystać z usługi "Era Domowa" i "Era Firmowa" klient otrzymuje specjalną kartę SIM z przypisanym do niej numerem stacjonarnym. Może jej użyć ze zwykłym aparatem komórkowym.

W ofercie "Era Domowa" i "Era Firmowa" dla abonenta zostaje utworzona tzw. strefa domowa lub strefa firmowa. Jest to wskazana przez klienta lokalizacja, w której chce on korzystać z usługi oraz obszar o promieniu 500 m od tego miejsca. Oznacza to, że klient, zarówno prywatny jak i korporacyjny, może używać telefonu stacjonarnego nie tylko w domu, czy biurze, tak jak w dotychczas oferowanych na rynku rozwiązaniach, ale także w ich okolicy. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu dla świadczenia usług telefonii stacjonarnej rozwiązań stosowanych w telefonii komórkowej.

Korzystanie z telefonii stacjonarnej oferowanej przez sieć Era nie wymaga, tak jak w przypadku tradycyjnych rozwiązań, żadnych prac instalacyjnych związanych z układaniem kabli, czy budowaniem lini telefonicznych. Dlatego też z takiego rozwiązania mogą korzystać klienci, którzy mieszkają w miejscach, gdzie ze względu na brak infrastruktury, nie było do tej pory takiej możliwości.

Podobną usługę telefonii stacjonarnej - Dom Plus, oferuje już od pewnego czasu sieć komórkowa Plus GSM. Tam również otrzymujemy kartę SIM, z której możemy korzystać zarówno w telefonach stacjonarnych, przystosowanych do obsługi sieci GSM, jak i w komórkowych. Najtańszy abonament oraz opłaty za połączenia są jednak większe niż w nowej ofercie Ery - odpowiednio: 30 zł, 0,16 groszy za minutę połączenia z numerami stacjonarnymi o raz 0,66 groszy za minutę połączenia do sieci komórkowych innych niż Plus (do sieci Plus 0,32 zł).

Następny artykuł » zamknij

Jednodniowy, narodowy blog

Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag telefonia stacjonarnatag PTCtag Era
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031