Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Taryfa C11 dla małych i średnich firm

28-02-2020, 16:08

Zarządzasz firmą i zastanawiasz się, jak zmniejszyć wydatki na energię elektryczną? Kluczowym krokiem w kierunkui obniżenia wydatków jest odpowiedni wybór oferty sprzedaży prądu oraz taryfy, które będą dopasowane do Twoich potrzeb.

Jeżeli mamy zarejestrowaną działalność gospodarczą w mieszkaniu i nie spotykamy się w nim z klientami, nie przyjmujemy pacjentów, nie prowadzimy jakiejkolwiek fizycznej sprzedaży towarów lub usług – możemy korzystać z taryfy prądu G, przeznaczonej dla klientów indywidualnych. W sytuacji, gdy w swoim mieszkaniu mamy bezpośredni kontakt z klientami, bądź nasza działalność gospodarcza zarejestrowana jest w innym miejscu niż dom, korzystać musimy z „prądu przemysłowego” - taryf energii elektrycznej dla firm.Natomiast, jeśli chcemy koszty energii elektrycznej ująć w kosztach działalności, musimy pamiętać, że korzystanie z taryfy prądu dla firm jest wtedy konieczne.

taryfa c11

Osoby prowadzące działalność gospodarczą najczęściej wybierają taryfy C11 oraz C12a. W przypadku pierwszej, cena za kilowatogodzinę jest taka sama przez całą dobę. Druga taryfa jest dwustrefowa (tańszy prąd w godzinach poza szczytowych i droższy w godzinach szczytowych). Obie opcje przeznaczone są dla przedsiębiorstw zasilanych prądem o mocy umownej niższej niż 40 kilowatogodzin.

Jeżeli Twoja firma ma stałe godziny pracy i jest niewielka, zastanów się nad taryfą C11. Ta opcja charakteryzuje się niskim napięciem – 40 kW. Idealnie sprawdzi się w małych przedsiębiorstwach, ponieważ intensywność oraz zapotrzebowanie na prąd w takich miejscach są znacznie mniejsze. Nie ma sensu przepłacać i korzystać z taryfy dla większych firm, jeśli zatrudniasz jedynie kilka osób. Taryfę C11 możesz również wybrać, jeśli zużywasz energię elektryczną do celów budowlanych.

Skrót C11 – co oznacza?

C11 składa się z trzech elementów:

  • Litera C oznacza odbiorców podłączonych do sieci elektroenergetycznej o niskim napięciu,

  • Pierwsza cyfra, czyli 1, oznacza, iż taryfa skierowana jest dla odbiorców, których moc umowna nie przekracza 40 kW,

  • Druga cyfra 1 wskazuje, iż taryfa ma charakter jednostrefowy, czyli koszt zużycia energii jest taki sam przez całą dobę.

Wybierz najkorzystniejszą taryfę C11

W zależności od operatora cena za kilowatogodzinę różni się. Decyzja o zmianie dystrybutora często jest słusznym sposobem na obniżenie rachunków za energię elektryczną w firmie. Pamiętajmy, że zmiana operatora nic nie kosztuje, a często pozwala zaoszczędzić na zużyciu prądu. Przeanalizuj okolicznych operatorów lub skorzystaj z gotowej porównywarki internetowej, która wskaże Ci wszystkie oferty z Twojej okolicy.

Osoby, które cenią proste i jasne warunki współpracy docenią taryfę C11 od Enei. Oferta ta idealnie nadaje się do codziennej pracy biurowej, prowadzenia niewielkiego sklepu czy punktu usługowego. Prowadzisz małą lub średnią firmę? Taryfa C11 od Enei może pomóc w zaoszczędzeniu na zużyciu prądu. Za pomocą prostego formularza, który znajduje się na stronie, możesz w łatwy sposób zamówić umowę. W sytuacji gdy masz pytania możesz zgłosić się do konsultanta, który odpowie na wszystkie wątpliwości.

Ostatnie artykuły:

fot. WWFTematy pokrewne:  

tag taryfa c11tag ENEA