Tanzania - Miejsce w które warto wyjechać w dobie pandemii

30-11-2020, 12:40

W dzisiejszej epidemicznej rzeczywistości być może trudno myśleć o wyjazdach, jednak nie jest to wcale takie bezsensowne, jak mogłoby się wydawać. Być może warto zaplanować już swoje pierwsze wakacje po otwarciu granic w miejsce gdzie ilość zachorowań na COVID jest na prawdę niewielka. W dzisiejszym tekście na tapetę weźmiemy Tanzanię. Jeżeli planujesz podróż do tego egzotycznego kraju, koniecznie zapoznaj się z poniższym artykułem. Zapraszamy do lektury!

Jakie miejsca w Tanzanii warto odwiedzić?

Stolicą tego kraju jest Dodoma. Miasto to nie wyróżnia się niczym szczególnym, jednak może być ono nie lada gratką dla osób, które pierwszy raz będą miały okazję być w Afryce. Doświadczyć tam można bowiem wiele różnorodności, gwaru i specyficznego zgiełku, którego nie sposób znaleźć nigdzie indziej. Większość osób podróżuje jednak do Tanzanii, aby udać się na tzw. safari, czyli wycieczki do tamtejszych parków narodowych w celu zobaczenia dzikich zwierząt. Jest to atrakcja typowo afrykańska, którą zdecydowanie warto sobie zapewnić. Kolejnym punktem, o który warto zahaczyć jest sławny szczyt Kilimandżaro. Jest to najwyższy szczyt Afryki, który na każdym turyście zrobi niesamowite wrażenie. Tanzania jest także doskonałą destynacją, jeżeli zależy nam na wypoczynku na plaży. Na jej wybrzeżach znajdziemy bowiem ogromną ilość pięknych plaż, na których będziemy mogli wypoczywać do woli.

Co warto wiedzieć przed podróżą?

Warto wiedzieć, że podróż do Tanzanii wymaga od jej uczestników posiadania wizy. Wyrobienie jej nie jest jednak nie jest trudne. Bez problemu można zrobić to na przejściu granicznym. Wiza do Tanzanii kosztuje 99EUR, a dokument ważny jest przez 90 dni. Istnieje również rządowa storna internetowa, poprzez którą można dokonać zakupu, jednak o wiele bezpieczniejsze będzie zrobienie tego tradycyjnie, na przejściu granicznym. Kolejną ważną rzeczą, o jakiej nie można zapomnieć przed podróżą jest dokonanie szczepień, szczególnie przeciwko malarii. Natomiast walutą, jaką zdecydowanie warto ze sobą zabrać jest dolar amerykański, który w wielu sytuacjach zastąpi nam tamtejsze pieniądze.
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag turystykatag Tanzaniatag nols
To warto przeczytaćRSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Serwisy specjalne: