Tania pomoc prawna dla małych firm

23-12-2011, 12:44

Negocjujesz ważny kontrakt i chcesz, żeby zawarta umowa gwarantowała Twojej firmie bezpieczeństwo? Masz problem z obsługą reklamacji? Pracownik wytoczył Ci proces? W tych sprawach pomoże Tax Care. Najnowszy pomysł firmy księgowo-podatkowej należącej do dr. Leszka Czarneckiego to tanie usługi prawnicze, na które może sobie pozwolić nawet mała firma.

Usługa doradztwa prawnego oferowana jest na zasadzie miesięcznego abonamentu. Wykupiło ją już 70 małych firm, choć jest dostępna dopiero od kilku tygodni. Zakładamy, że do końca roku będziemy mieć 100 aktywnych abonamentów, a w 2012 roku z doradztwa prawnego będzie na stałe korzystać kilkuset przedsiębiorców – deklaruje Adrian Jarosz, prezes Tax Care. Usługa jest dostępna dzięki współpracy firmy księgowo-podatkowej z wrocławską kancelarią Koksztys o ogólnopolskim zasięgu, która specjalizuje się w obsłudze podmiotów gospodarczych.

72% firm nie ma pomocy prawnej

Tax Care nie tylko chce podbić rynek usług prawniczych, ale też upowszechnić korzystanie z takich usług przez małe firmy. Z badań, które przeprowadziliśmy wśród drobnych przedsiębiorców, wynika, że aż 72% z nich nie korzysta na co dzień z pomocy prawnika, a zapotrzebowanie na takie usługi jest ogromne – mówi Adrian Jarosz, prezes Tax Care. Zdecydowanie najbardziej pomoc prawna potrzebna jest przedsiębiorcom w opiniowaniu umów i kontraktów handlowych – taką potrzebę deklaruje aż 80% badanych. Na drugim miejscu jest windykacja należności, a tuż za nią pomoc w sprawach osobistych. Wynika to ze specyfiki small biznesu, gdzie prowadzenie firmy przenika się z życiem prywatnym.

Wsparcie przez 24h

Za comiesięczną opłatę przedsiębiorca otrzymuje stały dostęp do prawnika. Formuła tej usługi odzwierciedla wymagania, jakie przedsiębiorcy stawiają dziś kancelariom prawnym. Chcą mieć np. możliwość całodobowego kontaktu z prawnikiem przez pocztę elektroniczną, telefon czy Skype’a, co sprowadza doradztwo prawne do sprawy, którą załatwia się od ręki – wyjaśnia Bartłomiej Gierut, kierownik kancelarii Koksztys. Ale jednocześnie przedsiębiorcy oczekują, że radca prawny będzie dobrze znał ich branżę, będzie bardziej doradcą w biznesie niż źródłem informacji o obowiązujących przepisach. W prostych sprawach przedsiębiorcy potrzebują natomiast standaryzacji. Dotyczy to na przykład wzorców umów.

Wartość abonamentu uzależniona jest od zakresu doradztwa. Cena niższego to 149 zł, a wyższego – 349 zł. W ramach podpisanej umowy klient może korzystać z nielimitowanych konsultacji prawnych przez telefon. Oprócz tego posiadacz tańszego abonamentu otrzymuje darmowe trzy godziny pracy z prawnikiem na kwartał, a posiadacz droższego – 9 godzin. Stawki za dodatkowe godziny mają być znacznie niższe od standardów rynkowych.

Od spraw firmowych do prywatnych

Osoby korzystające z doradztwa prawnego w Tax Care otrzymają szeroki zakres ochrony – obejmie ona zarówno sprawy biznesowe, jak i osobiste, czyli na przykład sprawy rozwodowe, spadkowe, ale też związane z ustaleniem prawa własności, rejestracją znaków towarowych, niedotrzymywaniem zobowiązań, sprawy o zapłatę czy wreszcie dotyczące praw pracowniczych.

 

Tax Care istnieje od trzech lat i ma doświadczenie w abonamentowej obsłudze małych i średnich firm. Na abonamencie opiera się podstawowa usługa świadczona przez firmę, czyli księgowość. Tax Care ma ponad 6000 abonamentowych klientów. Oprócz usług księgowych, dzięki współpracy z doradcami podatkowymi, oferuje małym firmom także narzędzia optymalizacji podatkowej. Prowadzi ponadto abonamentową obsługę kadrowo-płacową. Dopełnieniem biznesu Tax Care są usługi doradztwa finansowego dla małych przedsiębiorstw. Firma ma 20 placówek i 16 zespołów mobilnych, w których pracuje ponad 500 doradców.

Zobacz w DI porady dotyczące podatków opracowane przez Tax Care


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy