Tablet od firmy Google za 149 dolarów?

18-03-2012, 17:44

Wyszukiwarkowy gigant chce swoim nowym tabletem konkurować z najtańszymi tego typu urządzeniami na rynku - poinformował serwis "Android and Me". Sprzęt ma się dodatkowo charakteryzować bardzo dobrymi parametrami.

Na początku marca serwis Android and Me poinformował, że Google będzie tworzył swój tablet przy współpracy z Asusem. Podobnie jak w przypadku smartfonów, urządzenie ma otrzymać nazwę Nexus.

Czytaj także: Google rozdało pracownikom smartfony w prezencie

Jak zapewniają redaktorzy witryny, dalsze doniesienia ich informatorów wskazują na to, że sprzęt od wyszukiwarkowego giganta może rzeczywiście mocno zamieszać na rynku. Jedną z kluczowych cech tabletu Nexus ma być niezwykle niska cena połączona z atrakcyjną specyfikacją techniczną.

Wcześniej mówiło się, że nowe urządzenie ma być dostępne w sprzedaży za 199-249 dolarów, a zatem podobnie jak w przypadku tabletu Kindle Fire od Amazona (199 dolarów). Jak się jednak okazuje, wyszukiwarkowy gigant chce zaoferować urządzenie jeszcze atrakcyjniejsze cenowo, które według najbardziej optymistycznego scenariusza kupimy już za 149 dolarów.

Wciąż potwierdzają się również doniesienia o tym, że sprzęt może zostać zaprezentowany już w maju, by do czasu noworocznych świąt być już obecnym w świadomości klientów. Zdaniem jednego z dostawców, na którego powołuje się Android and Me, porozumienie w związku z budową urządzenia jest "już gotowe". Nieoficjalnie mówi się, że 7-calowy tablet Nexus może być wyposażony w nowoczesny 4-rdzeniowy układ Tegra 3 od Nvidii.

Czytaj także: Google naprawi problem z regulacją głośności w Nexusie Galaxy


Źródło: Android and Me
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy