Szyfrowanie danych a systemy typu open source

10-10-2018, 10:26

Na rynek wprowadzono rozwiązanie szyfrujące dla komputerów z systemem Linux. To dobra wiadomość dla firm, które w swojej infrastrukturze wykorzystają na co dzień oprogramowanie „open source” i szukali programu szyfrującego dane.

Rozwiązanie WinMagic do tej pory umożliwiało kontrolę nad bezpieczeństwem firmowych danych znajdujących się na komputerach z systemem Windows oraz macOS. Teraz producent dostosował swój produkt do systemów typu „open source”, dzięki czemu przedsiębiorcy mogą szyfrować całe powierzchnie dysków oraz kontrolować zapis i odczyt z przenośnych pamięci. Z poziomu dedykowanej konsoli mogą także zarządzać wszystkimi kluczami szyfrującymi na komputerach z systemem Linux.

Ochrona danych na komputerach a RODO

Wprowadzone w maju tego roku rozporządzenie o ochronie danych osobowych wskazuje szyfrowanie jako jedną z nielicznych technologii, która może zabezpieczyć przedsiębiorstwa przed wyciekiem danych. Jak wskazuje Mikołaj Sikorski, product manager WinMagic, wdrożenie centralnie zarządzanego rozwiązania szyfrującego firmowe dane sprawia, że w sytuacji ich zagrożenia możemy wykazać, że komputer został zabezpieczony we właściwy sposób.

Źródło: DAGMA

Czytaj także: RODO puka do drzwi. Akredytowany kurs inspektora ochrony danych (IOD). Recenzja oraz sprawdź zapisy na najbliższe akredytowane kursy IOD >>


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy