Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Szybki internet w Polsce Wschodniej - projekt zgłoszony do KE

09-08-2011, 09:31

Projekt rozwoju internetu we wschodnich województwach zgłosił do Komisji Europejskiej Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Całkowita wartość realizowanego projektu wyniesie ok. 300 mln euro.

robot sprzątający

reklama


Projekt polega na budowie sieci teleinformatycznych zapewniających szerokopasmowy dostęp do internetu dla większości mieszkańców z województw: warmińsko-mazurskiego, lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego oraz świętokrzyskiego. Województwa te są objęte Programem Operacyjnym Rozwój Polski Wschodniej.

UOKiK notyfikował projekt 29 lipca br. Jego całkowita wartość to ok. 300 mln euro, z czego 255 mln euro pochodzić będzie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Pozostałe koszty sfinansują samorządy województw.

>>> Czytaj: IBM szuka w Polsce nowej lokalizacji, może stworzyć nawet 3 tys. etatów

W trakcie postępowania notyfikacyjnego Komisja Europejska w drodze decyzji ustali, czy realizacja ze środków publicznych tak dużego przedsięwzięcia nie zakłóci konkurencji na rynku usług szerokopasmowego dostępu do internetu oraz nie wpłynie negatywnie na wymianę handlową między państwami członkowskimi Unii Europejskiej.

Komisja ma dwa miesiące na wydanie decyzji stwierdzającej zgodność planowanego wsparcia z przepisami wspólnotowymi. Termin ten może ulec przedłużeniu, jeżeli w trakcie postępowania KE poprosi o dodatkowe informacje i wyjaśnienia. Kolejny dwumiesięczny termin liczy się od momentu otrzymania przez nią odpowiedzi.

>>> Czytaj: Dziewięciokilometrowy światłowód powstanie w Gdańsku


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: UOKiK



Ostatnie artykuły:


fot. DALL-E



fot. DALL-E



fot. Freepik



fot. DALL-E



fot. DALL-E