Szybki i legalny sposób na sprzedaż auta

15-09-2021, 08:26

Przyszedł czas na rozstanie ze starym samochodem? Samodzielne poszukiwanie nabywcy może być problematyczne, zwłaszcza wtedy, gdy chcesz się pozbyć pojazdu możliwie szybko. W takiej sytuacji doskonałym rozwiązaniem jest skup aut za gotówkę. To najszybszy sposób na to, by sprzedać samochód. Skupy przyjmują również auta uszkodzone, powypadkowe i po prostu stare, które nie cieszą się dużym zainteresowaniem na rynku wtórnym. Jakie zalety ma to rozwiązanie i jak przebiega transakcja?

Jak działa skup samochodów?

Auto skup to w praktyce stacja demontażu pojazdów. To oznacza, że ma wyłączne prawo do przeprowadzania rozbiórki samochodów. Warto wiedzieć, że nawet wtedy, gdy chcemy wydobyć części ze swojego samochodu, nie możemy tego zrobić na własną rękę. Wynika to z poważnych zagrożeń dla środowiska naturalnego. Szereg części wchodzących w skład samochodu zawiera szkodliwe substancje, które mogą przenikać do gleby i wody gruntowej. To z kolei grozi skażeniem na okolicznym terenie. Dotyczy to między innymi akumulatorów, które są trudne w utylizacji.

Takie części jak karoseria, szyby czy opony można poddać skutecznemu recyklingowi i dać im drugie życie. Skup samochodów przekazuje te elementy do firmy, która oferuje usługi obejmujące bezpieczne przetwarzanie tego typu odpadów. Ponadto te samochody, które nadają się do dalszej eksploatacji, są naprawiane. Następnie wprowadza się je z powrotem na rynek.

Skup aut nabywa więc pojazdy w różnym stanie technicznym, oferując nawet 80% ceny rynkowej dla pojazdu w tej kondycji. Niektóre firmy są w stanie dojechać do klientów w ciągu godziny i kupić samochód za gotówkę. Są też mobilne skupy, takie jak odkupieauto.pl, które dysponują własną lawetą i dojeżdżają do kierowców na terenie całej Polski. Co istotne, odkupieauto.pl nabywa samochody wszystkich marek, podczas gdy wiele firm oferujących takie usługi ma swoje preferencje w tym zakresie i może odmówić transakcji. Znika też poważny problem, jakim jest dojazd uszkodzonym samochodem do skupu aut używanych.

Szybki i legalny sposób na sprzedaż auta

Zalety skupu aut

Kierowcy, którzy chcą się pozbyć starych lub uszkodzonych pojazdów, stoją przed nie lada wyzwaniem. Wskazać tu można niską skuteczność ogłoszeń, które mogą być zamieszczone w Internecie na długie tygodnie, a nie przynieść żadnego rezultatu. Działanie skupu samochodów jest znacznie szybsze. Możesz sprzedać auto często jeszcze tego samego dnia i odzyskać znaczny procent jego realnej wartości. Co jeszcze sprawia, że tak wielu klientów decyduje się na skup aut?

  • Transakcja jest bezpieczna i legalna. Skupy samochodów działają w oparciu o zezwolenie od samorządu, które powinny okazać na życzenie klienta.
  • Po sfinalizowaniu sprzedaży otrzymasz zaświadczenie, z którym należy udać się do wydziału komunikacji. Wystarczy złożyć odpowiedni wniosek i uiścić opłatę w wysokości 10 złotych, by wyrejestrować pojazd.
  • Ponadto wyrejestrowanie auta jest podstawą do zwrotu kosztów niewykorzystanego ubezpieczenia OC.
  • Stacje demontażu pojazdów realnie troszczą się o środowisko naturalne.

Te czynniki mają wpływ na ogromną popularność skupów aut w Polsce. To legalna, szybka i bezpieczna transakcja, która rzeczywiście się opłaca.

Przebieg transakcji

Sam proces jest niezwykle prosty. Pracownik skupu przyjeżdża obejrzeć auto, by ocenić jego stan i realną wartość. Pod uwagę bierze się szereg czynników, które za chwilę wymienimy. Po oględzinach proponuje cenę. Skup aut zwykle jest skłonny do negocjacji. Po wypracowaniu satysfakcjonującej dla obu stron stawki podpisuje się umowę kupna-sprzedaży.

Jakie dokumenty są potrzebne do sprzedaży auta w skupie? Przede wszystkim jest to dowód osobisty (skup aut podpisuje z Tobą umowę, do której niezbędny jest dokument potwierdzający tożsamość), dowód rejestracyjny, karta pojazdu (jeśli została wydana) i książeczki serwisowe, jeśli nimi dysponujesz. Ponadto musisz mieć przy sobie tablice rejestracyjne, które skup aut unieważni oraz komplet kluczyków.

Czynniki brane pod uwagę podczas wyceny

Skupy zwracają uwagę na takie czynniki jak model, marka i rocznik (samochody uznanych za bezwypadkowe marek są lepiej wyceniane). Liczy się stan karoserii i powłok lakierniczych, kondycja techniczna (zwłaszcza silnika) oraz wyposażenie dodatkowe. Ważna jest przeszłość auta – na przykład mocno wyeksploatowane taksówki są mniej cenione.

Jak widzisz, to najprostszy sposób na pozbycie się starego samochodu. Prosta transakcja przebiega błyskawicznie, a Ty możesz cieszyć się gotówką, którą możesz wykorzystać na przykład na zakup nowego pojazdu.
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag skup auttag nolstag nolh
To warto przeczytaćRSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Serwisy specjalne: