Szybka pożyczka pozabankowa – jak wybrać i na co uważać?

07-11-2019, 06:18

Banki udzielają pożyczek i kredytów na zasadach określonych w prawie bankowym.  Spełnienie wymagań banków w niektórych przypadkach może być niemożliwe. W takich sytuacjach z pomocą przychodzą firmy udzielające szybkich pożyczek pozabankowych.

szybkie pożyczki

Banki udzielają pożyczek i kredytów na zasadach określonych w prawie bankowym.  Spełnienie wymagań banków w niektórych przypadkach może być niemożliwe. W takich sytuacjach z pomocą przychodzą firmy udzielające szybkich pożyczek pozabankowych.

 Czym różni się szybka pożyczka od udzielonej w banku?

Udzielaniem szybkich pożyczek zajmują się firmy pożyczkowe lub osoby prywatne. Pomoc finansowa udzielana przez firmy inne niż instytucje bankowe nie podlega prawu bankowemu, dlatego procedury są znacznie uproszczone.  Wymagania wobec pożyczkobiorców są bardzo różne, niektóre firmy udzielają wsparcia przy spełnieniu minimalnych wymagań, bez zaświadczenia o zarobkach,  sprawdzania danych klienta w rejestrze długów (KRD) czy biurze informacji kredytowej (BIK). Oczywiście im większa kwota tym weryfikacja będzie bardziej szczegółowa. Zazwyczaj kwotą, do której można uzyskać wsparcie na uproszczonych zasadach, jest 15 tysięcy złotych. Firmy pożyczkowe udzielając wsparcia, nie wymagają także informacji, na co zostaną przeznaczone pieniądze.

W banku także można uzyskać pożyczkę przy zachowaniu minimalnych formalności, jednak dane klienta są zawsze zweryfikowane pod kątem historii kredytowej, czy figurowania w rejestrze długów. Negatywna historia kredytowa może skutkować odmową przyznania pożyczki. Bardziej restrykcyjnie określana jest także zdolność kredytowa.

Uproszczenie procedur przez firmy pożyczkowe dla klienta skutkuje tym, że koszt kredytu jest wyższy niż w przypadku pożyczek udzielanych przez banki.

Na co uważać decydując się na szybką pożyczkę?

Jak już wyżej wspomniano, koszt pożyczki pozabankowej jest dość wysoki, składa się na niego prowizja i oprocentowanie. Firmy przed nieterminowymi spłatami zabezpieczają się także karami za opóźnienia. Dlatego warto dokładnie zapoznać się z warunkami pożyczkodawcy i pilnować terminów spłat, tak by uniknąć przykrych niespodzianek.

Jak wybrać pożyczkodawcę?

Wybierając firmę, od której pożyczymy pieniądze warto posiłkować się porównywarkami pożyczek takimi jak w serwisie yousave.pl: https://yousave.pl/szybkie-pozyczki. Korzystając z tego narzędzia, można ustalić maksymalną wysokość kwoty, termin wypłaty pieniędzy i okres kredytowania. Przed podjęciem decyzji powinno się sprawdzić także wysokość prowizji i oprocentowania oraz jakie konsekwencje grożą przy opóźnieniach w płatności rat.

Jak wygląda procedura udzielenia szybkiej pożyczki?

Obecnie firmy pożyczkowe umożliwiają załatwienie wszystkich formalności online. Składając wniosek, należy przygotować numer dowodu osobistego, numer konta bankowego, numer telefonu i adres poczty elektronicznej. Wnioskodawca musi mieć ukończone 18 lat, a w przypadku niektórych firm 21. Wniosek składa się za pośrednictwem formularzy udostępnionych na stronie firm pożyczkowych. Zazwyczaj zamiast zaświadczenia o dochodach wystarcza oświadczenie o ich wysokości. Wszystkie dane muszą odpowiadać stanowi rzeczywistemu. Za podanie nieprawdziwych informacji grozi odpowiedzialność karna.

Po wypełnieniu i przesłaniu formularza wnioskodawca proszony jest o wykonanie przelewu weryfikacyjnego. Zazwyczaj przelew jest na bardzo niską kwotę np. jeden grosz lub złotówka.  Wykonanie przelewu ma na celu zweryfikowanie danych w stosunku do tych wskazanych we wniosku. Jest to także narzędzie zabezpieczające przed oszustami.  Po dopełnieniu wszystkich formalności większość firm bardzo szybko przelewa środki na konto wnioskodawcy. Wsparcie można otrzymać nawet 15 minut od złożenia wniosku. Weryfikacja za pośrednictwem przelewu może wydłużyć ten czas, np. w sytuacji późniejszego zaksięgowania kwoty przelewu na koncie pożyczkodawcy.

W przypadku pożyczek na niskie kwoty, okres spłaty jest zazwyczaj krotki np. 30 dni. Natomiast większe zobowiązania są spłacane w systemie ratalnym, przez określoną w umowie ilość miesięcy.

Do kogo kierowana jest oferta szybkich pożyczek?

Oferta firm pożyczkowych będzie atrakcyjna dla osób, którym bank odmawia wsparcia finansowego. Przyczyną takiej sytuacji może być negatywna historia kredytowa, zadłużenia czy brak regularnych i zewidencjonowanych dochodów. Pożyczki udzielane online to także oszczędność czasu i wygoda. Dla niektórych ich atutem będzie brak konieczności informowania o przeznaczeniu środków.


Następny artykuł » zamknij

Co powinien umieć system ATS?
Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


Tematy pokrewne:  

tag szybkie pożyczkitag komunikat firmy

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.