Szukasz rusztowania do swojej firmy? Najpierw to przeczytaj!

29-07-2021, 11:05

Ciężko wyobrazić sobie prace remontowe, magazynowe lub budowlane bez rusztowań. Jest to niezwykle wygodna konstrukcja, która umożliwia bezpieczny dostęp specjalistów do miejsc, które znajdują się kilka lub kilkanaście metrów nad ziemią. Inwestycja we właściwy model rusztowania nie jest jednak tak prosta, jak może się to wydawać. Dlaczego? Tego dowiesz się w dalszej części materiału. Zapraszamy serdecznie do lektury i po odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Szukasz rusztowania do swojej firmy? Najpierw to przeczytaj!

Konstrukcja rusztowania 

Na samym początku wypada określić, jaki rodzaj rusztowania jest Ci potrzebny. Wyróżniamy wiele opcji, do których zaliczamy m.in. rusztowania:

 • modułowe,

 • stojakowe,

 • specjalne,

 • jezdne (tzw. mobilne lub ruchome),

 • kolumnowe,

 • nieruchome, 

 • wspornikowe, 

 • kozłowe,

 • ramowe. 

Do tego dochodzą materiały, z których mogą zostać wykonane. Na liście znajdziemy aluminium, stal, drewno, czy inne tworzywa odporne na uszkodzenia, przeciążenia i kontakt z warunkami atmosferycznymi. Jako że dziś skupiamy się na propozycjach jezdnych, interesują nas głównie rusztowania marki Faraone – które wyposażone są w koła. Najbardziej zaawansowane modele posiadają również systemy schodowe. Są one bardzo wygodną alternatywą dla standardowych rusztowań drabinowych. Dzięki nim poprawisz efektywność, wydajność i bezpieczeństwo pracowników.

Niezależna regulacja kół i hamulce pozwalają na stosowanie rusztowań w miejscach, gdzie teren jest nierówny i może stanowić przeszkodę dla stabilizacji. Istotna może okazać się również możliwość montażu elektrycznego systemu podnoszenia ładunków HWT. Jest to doskonała opcja, gdy rusztowania będą wykorzystywane przy realizacji prac instalacyjnych i montażowych z zachowaniem pełnego bezpieczeństwa.

Sprawdź parametry techniczne

Przed zakupem rusztowania, należy dokładnie zapoznać się z jego specyfikacją techniczną. Do podstawowych aspektów należą m.in.:

 • maksymalna i minimalna wysokość robocza,

 • wymiary (wysokość, szerokość, głębokość ze wspornikami i bez nich),

 • waga,

 • maksymalne obciążenie (zarówno platformy roboczej, jak i schodów).

Pamiętaj, że rusztowania muszą spełniać określone normy i standardy jakości. Przechodzą one rygorystyczne badania i testy przeprowadzone przez niezależne laboratoria. Certyfikaty świadczące o bezpieczeństwie eksploatacji powinny być podane w opisie produktu do wglądu interesantów. Jeśli brakuje takiej informacji, skontaktuj się z dystrybutorem lub producentem. 

Nie zapomnij o pomoście

Stalowe elementy rusztowania to nie wszystko. Ważny jest także pomost roboczy, z którego na bieżąco będą korzystać specjaliści podczas pracy. Warunki panujące na budowach, remontach, podczas prac magazynowych i większości zleceń na wysokościach, mogą pozostawiać wiele do życzenia. Deszcz, śnieg, lód, oleje lub inne płyny mogą powodować zagrożenie dla osób, które będą znajdować się kilka lub kilkanaście metrów od ziemi. Pomost roboczy powinien zatem zostać wyposażony w antypoślizgową i wodoodporną warstwę ochronną. Jeśli jest ona wyprodukowana z tworzywa sztucznego nieprzewodzącego prądu, rusztowanie będzie w pełni bezpieczne dla elektryków i specjalistów mogących mieć kontakt z energią elektryczną.

Pamiętaj, że jeśli zależy Ci na bezpieczeństwie użytkowników (lub Twoim), musisz sięgnąć po wyposażenie dostępne u renomowanych dostawców np. dramix.pl. Dzięki temu otrzymasz gwarancję, że produkty są nowe, gotowe do eksploatacji i wolne od wad. Nie ryzykuj. Zdrowie i życie powinno być najważniejsze. Faraone to sprawdzone rusztowania dla klientów z wysokimi oczekiwaniami.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag rusztowaniatag nolstag noeactive
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Serwisy specjalne: