Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Szukamy pracy w serwisach społecznościowych

09-04-2009, 19:49

Pracujący internauci postrzegają obecność w serwisach społecznościowych dla profesjonalistów jako sposób na znalezienie nowej pracy, ale tylko co trzeci użytkownik zdecydowałby się na zamieszczenie linku do swojego profilu w CV - to wnioski z badania przeprowadzonego przez Interaktywny Instytut Badań Rynkowych (IIBR) i serwis społecznościowy Profeo.

robot sprzątający

reklama


Większość, bo aż 70,3% pracujących użytkowników biznesowych portali społecznościowych uważa, że chęć znalezienia nowej pracy jest najważniejszym powodem, dla którego internauci decydują się na założenie profilu w tego typu serwisach.

Pozostałe, najczęściej wymieniane motywy aktywacji konta w takim portalu, to możliwość poszerzania kontaktów branżowych oraz chęć zaprezentowania własnych kompetencji. Dla prawie połowy badanych powodem obecności w serwisie społecznościowym dla profesjonalistów jest możliwość wymiany wiedzy i dyskusji na forum. Równie często wymienianym celem jest budowanie profesjonalnego wizerunku w internecie.

Pracujący internauci chętnie pochwaliliby się obecnemu szefowi swoim profilem w biznesowym portalu społecznościowym. Połowa badanych (53%) deklaruje, że zaprosiłaby przełożonego do listy kontaktów w takim portalu. Jednak tylko 36% badanych użytkowników społecznościowych serwisów typu biznesowego dodałoby w swoim życiorysie link do profilu w takim portalu.

- Internauci nie wykorzystują w pełni narzędzi dostępnych w biznesowych serwisach społecznościowych. Merytoryczne dyskusje z naszym udziałem lub profesjonalny, zawodowy blog mogą wyróżnić naszą aplikację spośród propozycji innych kandydatów, a to szczególnie ważne, gdy sytuacja na rynku pracy jest trudna i rośnie konkurencja wśród osób poszukujących nowego zajęcia - uważa Marcin Zabielski, prezes Profeo.pl.

Zdaniem Zabielskiego prezentacja w serwisie biznesowym ma znacznie więcej zastosowań niż tylko wsparcie procesu rekrutacji. Na świecie tego typu portale są coraz bardziej świadomie wykorzystywane do prezentowania własnej wiedzy, kompetencji i budowania profesjonalnego wizerunku w internecie. Dobra marka, zbudowana z użyciem społecznościowych narzędzi, może szybko przełożyć się na nowych partnerów biznesowych czy nowe kontrakty - tłumaczy prezes serwisu.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: Profeo



Ostatnie artykuły:

fot. Freepik



fot. DALL-E



fot. DALL-E



fot. DALL-E



fot. DALL-E



fot. DALL-E