Sztuczna inteligencja wspiera znużonych poszukiwaniem pracy

29-03-2019, 19:40

Szukanie pracy czy stażu nie należy do czynności szczególnie przyjemnych. Codzienne przedzieranie się przez gąszcz ofert, aby móc odpowiedzieć na te kilka wybranych, może znużyć. Mniej wytrwałe osoby w poszukiwaniach wspierają coraz częściej chatboty rekrutacyjne.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Chatbot rekrutacyjny to narzędzie oparte na sztucznej inteligencji, które przeprowadza rozmowy z poszukującymi pracy lub stażu i dobiera do nich pasujące oferty. Dzięki temu nie muszą oni przeglądać ofert samodzielnie. Pozwala to zaoszczędzić czasu, a często również nerwy. 

Z kolei firma korzystająca z takiego chatbota może przy jego pomocy łatwo wyselekcjonować odpowiednich kandydatów, z którymi skontaktuje się później w sprawie danej oferty pracy czy stażu.

Jacek Krajewski, business development manager w Emplocity, zauważa, iż chatbot znacznie oszczędza czas rekrutera, który swoje siły kierował dotychczas na preselekcje. Rekruter ma dzięki rozwiązaniu więcej czasu na prowadzenie rozmów bezpośrednich z kandydatami i badanie umiejętności miękkich.

Ponadto narzędzie jest dostępne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, a rozmowa trwa zwykle kilka minut.

Z tego typu rozwiązań korzystają zwłaszcza większe firmy, które mają duże potrzeby rekrutacyjne, m.in. banki, towarzystwa ubezpieczeniowe czy przedsiębiorstwa z branży retail.

Źródło: infoWireSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.