Szczoteczki soniczne do oczyszczania twarzy – do czego służą i dlaczego warto je wybrać?

04-06-2020, 08:21

Odkrycie technologii sonicznej zrewolucjonizowało świat pielęgnacji. Zaczęło się od szczoteczek do zębów, a skończyło na sonicznym myciu twarzy. Do czego służą soniczne szczoteczki? Jak z nich korzystać? Dlaczego warto? O tym wszystkim przeczytasz poniżej.

szczteczki soniczne do twarzy

Czym są soniczne szczoteczki do twarzy?

Soniczna szczoteczka do twarzy to nowoczesne urządzenie, które pozwala skutecznie oczyścić cerę, zmyć pozostałości kosmetyków i wykonać przy okazji relaksujący masaż. Taka myjka najczęściej jest wykonana w całości z bezpiecznego silikonu. Część myjąca ma delikatne, miękkie wypustki, które przenoszą pulsację. Urządzenie usuwa zanieczyszczenia za pomocą fal ultradźwiękowych. To bardzo przyjemne, relaksujące doświadczenie porównywalne z masażem.

Soniczne oczyszczanie jest przede wszystkim znacznie dokładniejsze niż zwykłe mycie. Najlepsze szczoteczki soniczne do twarzy wykonują nawet kilka tysięcy ruchów oscylacyjnych na minutę! Dzięki temu dogłębnie oczyszczają cerę, poprawiają krążenie i jej kondycję. Nawet najstaranniejsze ręczne mycie nie jest w stanie dorównać technologii sonicznej.

Soniczne szczoteczki do twarzy – czemu służą?

Szczoteczki soniczne do twarzy przede wszystkim oczyszczają cerę. To zupełnie inny standard dbania o urodę: oczyszczanie za pomocą pulsacji jest bardziej skuteczne, przyjemne i przede wszystkim bezpieczne.

W ten sposób znacznie lepiej i szybciej zmyjesz ze skóry nadmiar sebum i resztek makijażu. Masz problematyczną cerę, tłustą lub mieszaną, ze skłonnościami do przetłuszczania się i wyprysków? Na pewno wiesz, jak ważne jest regularne oczyszczanie. Zanieczyszczenia stanowią bowiem pożywkę dla bakterii odpowiedzialnych za powstawanie niedoskonałości.

Jeśli chcesz sobie z nimi poradzić, zadbaj o oczyszczanie skóry każdego dnia. Już nie musisz stosować kosztownych i czasochłonnych zabiegów kosmetycznych. Wystarczy 1-minutowe mycie szczoteczką soniczną rano i wieczorem, by wyraźnie „uspokoić” cerę.

Jak korzystać z sonicznej szczoteczki do twarzy?

Aby dobrze oczyścić twarz, najpierw dokładnie zmyj makijaż. Następnie na szczoteczkę lub na twarz nałóż swój ulubiony żel myjący, włącz urządzenie i masuj twarz przez czas zalecany przez producenta (najczęściej minutę lub dwie). Masuj skórę kolistymi ruchami, od dołu do góry. Nie dociskaj myjki zbyt mocno, aby nie osłabić jej działania.

Jak często używać szczoteczki sonicznej do twarzy? Wszystko zależy od kondycji Twojej cery. Jeśli masz skórę w bardzo dobrym stanie, wystarczy oczyścić ją w ten sposób raz w tygodniu.

Przy bardziej problematycznej cerze warto powtarzać zabieg częściej, nawet codziennie. Na samym początku stosowania sonicznej pielęgnacji możesz zaobserwować chwilowe pogorszenie stanu cery. Nie martw się – to zupełnie naturalne. Pozwól skórze się oczyścić, a jej stan błyskawicznie się poprawi.

Jeśli zależy Ci na pięknej cerze, zadbaj o czystość swojej szczoteczki sonicznej. W końcu regularnie dotykasz nią twarzy, prawda? Po każdym użyciu dokładnie ją oczyść, przykładając włączone urządzenie do czystego ręcznika. Raz w tygodniu umyj szczoteczkę soniczną wodą z mydłem.

Jeśli zabierasz ją ze sobą w podróż, schowaj myjkę do woreczka lub pojemnika. To wystarczy, aby była w pełni bezpieczna dla Twojej twarzy.

Zalety płynące z oczyszczania twarzy

Odpowiednie oczyszczanie twarzy przyniesie Ci mnóstwo korzyści. Dobrze oczyszczona skóra ma zdrowy i promienny wygląd. Nabiera miękkości, gładkości i ładnego kolorytu.

Oczyszczanie szczoteczką soniczną to nie tylko mycie, ale także delikatny i relaksujący masaż. Skutecznie złuszcza martwy naskórek i pobudza krążenie. Dzięki temu skóra jest także dobrze przygotowana na kolejne zabiegi i łatwiej wchłania składniki odżywcze z kremów i maseczek.

Regularne soniczne oczyszczanie cery pozwala ją wygładzić, poprawić jej kondycję oraz zmniejszyć widoczność porów. Pomoże Ci także uporać się z tendencją do powstawania zaskórników i wyprysków. Chcesz się poczuć lepiej i pewniej bez makijażu? Spróbuj oczyszczania sonicznego – to prawdziwy game changer!

Zobacz wszystkie szczoteczki soniczne do twarzy w sklepie internetowym Frahs.pl
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag szczoteczki soniczne do twarzy
To warto przeczytać

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: