Szambo betonowe – dlaczego warto?

02-08-2017, 06:48

Dom jednorodzinny to zwykle marzenie każdego z nas. Kiedy jednak już go posiadamy, trzeba zastanowić się nad tym, jak będziemy odprowadzać powstające ścieki. Problem pojawia się w momencie, gdy podłączenie się do instalacji kanalizacyjnej okazuje się niemożliwe.

trawa

Fot. fotolia.com, 146269580 | Autor: Kaikoro

Wtedy warto pomyśleć nad alternatywnym rozwiązaniem, takim jak szambo. Istnieje kilka rodzajów tego typu pojemników, jednak za najpopularniejsze uznaje się te, wykonane z betonu. Nic dziwnego – mają one bowiem całkiem sporo zalet, przydatnych podczas gromadzenia nieczystości.

 

Po czym poznać szambo betonowe?

Tego rodzaju szamba przygotowuje się z prefabrykowanych elementów żelbetonowych oraz betonowych. Najczęściej wykonuje się szamba jednokomorowe, składające się z jednej części, przykrytej płytą żelbetonową oraz dwukomorowe. Ponadto, produkuje się też modele wielokomorowe. Odpowiednią szczelność gwarantuje im właściwie wykonana izolacja. Każde szambo zostaje wyposażone w płytę włazową. Może mieć ona dowolny kształt – kwadratowy, prostokątny lub okrągły). Ważnym elementem zbiornika jest również otwór inspekcyjny ze specjalną przykrywką, który służy do wyjmowania wszelkich nieczystości.

Taki typ szamba umożliwia tworzenie miejsca parkingowego lub podjazdu garażowego tuż nad nim. Jest także doskonałym rozwiązaniem w momencie, gdy poziom wód gruntowych jest nieco wyższy.

 

Wytrzymałość i niezawodność

Główną zaletą pojemnika na nieczystości, wykonanego z betonu, okazuje się jego duża wytrzymałość. Właśnie z jej powodu, mogą znacznie przewyższać pod względem użytkowym pojemniki, przygotowywane z plastiku. Można go więc bez przeszkód zastosować w przypadku, gdy do zagospodarowania jest naprawdę niewielki teren. Szambo betonowe okazuje się też dużo szczelniejsze od wariantu plastikowego, dlatego uważa się je za bardziej bezpieczne. Dzięki sporemu ciężarowi, udaje się je dobrze osadzić w gruncie, dzięki czemu nie dochodzi do żadnych zniszczeń.

 

Atrakcyjność cenowa

Dużo osób uznaje za zaletę także atrakcyjna cena szamba betonowego. Dzięki niej, można zdecydować się na tego rodzaju pojemnik nawet wówczas, gdy w niedalekiej przyszłości spodziewamy się podłączenia do kanalizacji. W końcu na pewno nie przepłacimy, a zdobędziemy bardzo korzystne rozwiązanie.

 

Dobra jakość przynosi same korzyści

Szambo betonowe zwykle charakteryzuje się bardzo dobrą jakością. Materiał, z którego zostaje wykonany, kojarzy się z niezniszczalnością, dlatego też zyskuje tak wielkie uznanie w oczach rozmaitych osób. Dobre przykłady pojemników betonowych odnajdziesz na http://szamba-betonowe-360.pl.
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać


fot. Geraltfot. Geralt


RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: