Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Szafki skrytkowe czyli potęga możliwości w niewielkich rozmiarach

15-12-2021, 11:52

W niemal każdym wnętrzu – zarówno prywatnym, jak i użytku publicznego – szczególną uwagę zwraca się na ustawność, ergonomię i praktyczne wyposażenie pomieszczenia. Istotnym elementem, którego nie może zabraknąć w pokoju, jak i w pomieszczeniu socjalnym czy magazynie są wszelkiego rodzaju szafy i szafki, umożliwiające odpowiednie przechowywanie i uporządkowanie produktów.

Szafki skrytkowe – najważniejsze walory

Szczególnym rodzajem mebli do przechowywania produktów są szafy ze skrytkami. Meble te charakteryzują się wyjątkowym połączeniem niewielkich rozmiarów oraz szczególnej funkcjonalności.

Szafki skrytkowe pierwotnie stosowane były wyłącznie w pomieszczeniach użytku publicznego i firmowych, jednak z czasem, dzięki swoim niekwestionowanym walorom, zaczęły być używane także w prywatnych domach i mieszkaniach.

Dlaczego szafki skrytkowe cieszą się tak ogromną popularnością? Przede wszystkim są to produkty wysokiej jakości, które odznaczają się dużą trwałością. Najwyższa klasa wykonania z mocnych produktów doskonałej jakości przekłada się na stuprocentowe bezpieczeństwo przechowywanych w szafce produktów.

Szafki skrytkowe czyli potęga możliwości w niewielkich rozmiarach

Pojedyncza szafa może zmieścić kilka niewielkich lub średniej wielkości przedmiotów, jednak za sprawą istotnej cechy szafek, jaką jest ich modułowość, możliwe jest przechowywanie w nich znacznie większej ilości produktów jednocześnie. W odróżnieniu do sejfów lub kasetek, modułowe szafki skrytkowe możemy niemal w dowolny sposób łączyć w większe segmenty, znajdujące doskonałe zastosowanie w pomieszczeniach firmowych i socjalnych, ale także w garażach czy piwnicach.

Kompaktowa lecz pojemna szafka skrytkowa to praktyczny element wyposażenia. Ich dodatkowym atutem jest łatwość ich montażu oraz możliwość umieszczenia ich w niemal dowolnym miejscu. Skrytki mogą bowiem zostać ustawione na podłożu, jak i zawieszone na ścianie czy wpasowane we wnękę. Można je również wyposażyć w podstawy z ławkami, daszki czy nóżki.

Parametry techniczne szaf

Szafki skrytkowe to meble wykonane z mocnego, odpornego na korozję oraz zmienne warunki metalu. Użyty materiał gwarantuje bezpieczeństwo przechowywanych produktów oraz możliwość swobodnego i zgodnego z przeznaczeniem użytkowania przez długi czas. Mogą składać się z pojedynczej, modułowej komory, jak i większej ilości skrytek – od dwóch, nawet do 40!

Umożliwiają zachowanie niezbędnej przestrzeni każdemu z pracowników. Dzięki nim możliwe jest przechowywanie elementów stroju roboczego czy elementów wyposażenia bhp, jak chociażby kask.

Każda ze skrytek będących częścią segmentu szafek, wyposażona jest w wysokiej klasy system zabezpieczający. Najczęściej jest to zamek cylindryczny z pojedynczym ryglowaniem. Szafki skrytkowe mogą jednak być wyposażone także w inne systemy zabezpieczeń, takie jak zamki na tradycyjny kluczyk, zamki szyfrowe – manualne lub elektroniczne – zamki typu RFID, otwierane za pomocą specjalnej karty magnetycznej, kluczyka, bądź opaski, co świetnie sprawdza się w szkołach lub szatni.

Rozwiązaniem zabezpieczającym, stosowanym głównie w przypadku szafek w miejscach użytku publicznego są specjalne zamki na monety oraz wrzutnie na pocztę czy inne drobne przedmioty.

Najczęstsze zastosowanie szafek skrytkowych

Szafki skrytkowe to meble stworzone z myślą o wygodzie i praktyczności. Doskonale sprawdzają się w różnego rodzaju zakładach pracy, dużych firmach produkcyjnych czy magazynach, szczególnie w miejscach, w których niezbędne jest noszenie przez pracowników środków ochrony osobistej, takich jak rękawice, kaski czy buty. Szafy są także doskonałym wyborem w miejscach, gdzie konieczne jest bezpieczne przechowywanie potrzebnych do wykonywania pracy produktów, elektronarzędzi czy narzędzi warsztatowych. W przypadku zakładów pracy szafki sprawdzają się zarówno w magazynach czy na halach produkcyjnych, jak również w pomieszczeniach socjalnych, stołówkach oraz szatniach pracowniczych.

Szafki ze schowkami to również rozwiązanie stosowane w takich miejscach, jak centra handlowe, wielkopowierzchniowe markety spożywcze czy budowlane oraz obiekty sportowe – siłownie, sale gimnastyczne oraz baseny. Umożliwiają w pełni bezpieczne przechowywanie odzieży, cennych drobiazgów czy zakupów z innych sklepów. Meble metalowe wykonane są z wysokiej jakości przyjaznego środowisku i nietoksycznego materiału, dlatego też sprawdzają się w zarówno w przypadku przechowywania narzędzi czy elementów ubioru, jak i produktów spożywczych.

Modułowe szafki stanowią także praktyczne rozwiązanie stosowane w szkołach, na uczelniach czy bibliotekach, jak również w budynkach prywatnych, w niemal każdym pomieszczeniu – od garażu czy piwnicy, po kuchnię oraz pokój dziecięcy, w którym staranne uporządkowanie wszystkich przedmiotów jest tak istotne.

Szafki skrytkowe – dlaczego warto?

Niezależnie od wybranej wielkości i ilości modułów, stanowią doskonały wybór, który sprawdza się zarówno w zakładach pracy, jak i miejscach publicznych oraz w przestrzeni prywatnej. Mogą być umieszczone zarówno na podłożu, jak i zawieszone na wybranej wysokości, ulokowane przy ścianie, jak i we wnękach oraz pod schodami czy innymi meblami. Połączenie ich praktyczności i wyjątkowej trwałości sprawia, że stanowią mebel powszechnie wybierany nawet przez najbardziej wymagających klientów.

Ostatnie artykuły:

fot. Lee Jundafot. RitaE


Tematy pokrewne:  

tag szafki skrytkowetag nolstag AOStag Afrvr