Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Sypialnia na jesień - dekoracje tekstylne na metamorfozę Twojej sypialni

26-10-2020, 13:31

Metamorfoza sypialni na jesień to nie tylko zmiana pościeli. Zobacz, jakie jeszcze tekstylne dodatki sprawią, że twoja sypialnia będzie cieplejsza i bardziej przytulna.

Zasłony do sypialni – postaw na welwet lub welur

Welur i welwet samym wyglądem dodają wnętrzu ciepła. To miękkie tkaniny z krótkim włosiem, grubsze niż bawełna lub mikrowłókno. Jesienią warto zastąpić nimi lekkie i zwiewne zasłony. Sypialnia stanie się dużo bardziej przytulna i wizualnie cieplejsza. Jeśli to możliwe, warto powiesić zasłony w ciepłych kolorach. W przypadku gdy sypialnia urządzona jest raczej chłodno, można postawić na chłodne odcienie brązu i żółci.

Dekoracyjne poduszki w nowych wzorach i kolorach

Poduszki dekoracyjne są stałym elementem sypialni. Układamy je na łóżku, fotelu, krześle, czasem nawet na parapecie. Ich kolorystyka powinna pasować do innych dodatków. Przy okazji jesiennej metamorfozy możemy dopasować poduszki do zasłon i pościeli. Mogą być utrzymane w ciepłych barwach lub nawiązywać motywami do jesieni.

Ciepły pled nie tylko jako narzuta na łóżko

Czym jest pled? Pledy to grube koce, nadają się zarówno do tego, by pod nimi spać, jak i traktować jako narzutę na łóżko w dzień. Niegdyś pled obowiązkowo musiał mieć frędzle, dziś nie jest to już takie oczywiste.

Pled na pewno przyda się jesienią, choćby po to, by się nim owinąć przy wieczornym oglądaniu telewizji, czytaniu książki itp. będzie też dobrym uzupełnieniem letniej kołdry na chłodniejsze wieczory. Opcjonalnie, jeśli w sypialni jest ciepło, można spać pod samym pledem. Ponieważ upranie pledu bywa kłopotliwe, jeśli zamierzamy stale pod nim spać, warto powlec go w poszwę na kołdrę.

Pościel w barwach jesieni

Nie musi to być od razu pościel w wielobarwne liście lub w inny sposób przypominająca jesienny kolorowy zawrót głowy. Taki zabieg sprawdzi się w sypialni w stylu boho, glamour czy vintage, ale niekoniecznie w skandynawskiej, minimalistycznej lub monochromatycznej. Jeśli jesteś zwolennikiem prostych rozwiązań postaw na pościel jednobarwną w kolorze żółci, pomarańczy, czerwieni lub ciepłego brązu. To rozwiązanie sprawdzi się także we wnętrzach urządzonych monochromatycznie, ponieważ łóżko, jako najważniejszy element sypialni, ma prawo wyróżniać się na tle ścian i innych dodatków.

Interesują cię inne sposoby na metamorfozę sypialni jesienią? Zobacz dekoracje w sklepie MyHoneyHome.pl.

Ostatnie artykuły:

fot. Tavex
fot. ann_zima

Tematy pokrewne:  

tag sypialniatag nols