Systematycznie rosnące przychody, jak również zmniejszenie kosztów funkcjonowania przedsiębiorstwa pozwoliło firmie Sygnity wypracować zysk netto nie tylko w trzecim kwartale, ale także w okresie dziewięciu miesięcy bieżącego roku.
reklama
Grupa Sygnity opublikowała wyniki za trzeci kwartał 2011 roku. Widać z nich wyraźnie, że firma jest na fali wznoszącej, a jej sytuacja finansowa jest coraz lepsza. Przychody w okresie lipiec-wrzesień wyniosły 129,2 mln złotych, co oznacza wzrost o 5,7 proc. rok do roku. Znacząco - o 39 proc. - udało się obniżyć koszty funkcjonowania przedsiębiorstwa (o 27 mln złotych). Pozwoliło to Sygnity osiągnąć zysk operacyjny w wysokości 1,4 mln złotych (8,5 mln złotych straty rok wcześniej) oraz 1,3 mln złotych zysku netto (12,4 mln złotych straty w trzecim kwartale 2010 roku).
Warto podkreślić, że po raz pierwszy firmie udało się osiągnąć dodatni wynik finansowy w okresie dziewięciu miesięcy danego roku - wyniósł on 1,5 mln złotych. Zadłużenie netto spółki na koniec trzeciego kwartału wyniosło 14 mln złotych. Sygnity podkreśla także, że o 49 proc. zmniejszyła wykorzystanie finansowania z rynku obligacji.
W Grupie najwyższą sprzedaż zanotowano w sektorze publicznym (39,9 mln złotych) oraz bankowo-finansowym (30,5 mln złotych). Trzeci kwartał przyniósł także podpisanie trzech ważnych umów. Pierwsza zawarta została z Inspektoratem Uzbrojenia na dostawę sieciowego sprzętu do rozbudowy i modernizacji sieci teleinformatycznych Ministerstwa Obrony Narodowej wraz z usługą wdrożeniową. Jej wartość to blisko 80 mln złotych brutto.
Z konsorcjum ze swoją spółką zależną - Max Elektronik - Grupa Sygnity realizować będzie projekt "Lubuski e-Rząd". Zleceniodawcą jest Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego. Projekt ma usprawnić komunikację między mieszkańcami a urzędem i zwiększyć efektywność administracji samorządowej w województwie. Planowane jest stworzenie regionalnej platformy komunikacji elektronicznej, a także portalu "Wrota Lubuskie". Wartość zlecenia to 22,4 mln złotych brutto.
Trzecia umowa podpisana została z Huawei International Pte. Ltd. na trzy lata i obejmuje dystrybucję produktów Huawei na szesnastu rynkach europejskich. Do roku 2013 powinno pozwolić to na wygenerowanie 100 mln złotych dodatkowych przychodów.
W fazie końcowej są prace nad nową ofertą produktów, które dedykowane będą małym i średnim przedsiębiorstwom. Oferta zostanie przedstawiona w styczniu 2012 roku. Już pierwszy kwartał przyszłego roku powinien przynieść pierwsze przychody z tego tytułu.
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*