Światowa premiera PlayStation Vita pod koniec lutego

19-10-2011, 15:52

Sony poinformowało na swoim blogu, że urządzenie trafi do Europy i Stanów Zjednoczonych dwa miesiące po premierze w Japonii.

Przenośna konsola od Sony ma trafić do sklepów w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Europie już 22 lutego.

Czytaj także: Mobilni gracze nie polubili 3D

- Z wibrującym 5-calowym ekranem OLED, dwoma analogowymi gałkami, dwoma kamerami, przednim oraz tylnym panelem dotykowym PS Vita dostarczy bogate, wciągające gry ze wspaniałą grafiką, której zwyczajnie nie można znaleźć nigdzie indziej - napisał na blogu Jack Tretton, dyrektor generalny Sony.

Tretton zapewnia, że nowa konsola umożliwi wygodne korzystanie z gier akcji, bez konieczności zasłaniania palcami ekranu, podczas sterowania mobilnymi aplikacjami. Urządzenie zadebiutuje w Japonii już 17 grudnia i będzie dostępne w dwóch wersjach: Wi-Fi za 249,99 dolarów oraz 3G/Wi-Fi za 299,99 dolarów.

Urządzenie może się okazać konkurencyjne dla Nintendo 3DS, za które gracze ze Stanów Zjednoczonych muszą zapłacić 169,99 dolarów. Japońska korporacja informowała niedawno, że "nie ma powodów do optymizmu" w związku z końcówką 2011 roku. Na początku tego tygodnia również Microsoft chwalił się, że Xbox 360 coraz lepiej radzi sobie na amerykańskim rynku konsol.

Czytaj także: Sony: 1,6 mln telewizorów do naprawy


Źródło: Sony
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy