Suplementy na odchudzanie: czy warto po nie sięgać?

31-08-2018, 07:09

Suplementy diety z założenia mają wspomóc nasz proces odżywiania się – nie zawsze jesteśmy w stanie dostarczyć organizmowi niezbędnych składników odżywczych. Wśród suplementów diety można jednak wyróżnić także tzw. suplementy na odchudzanie. Czy faktycznie są skuteczne i czy warto po nie sięgać?

Po co bierzemy suplementy?

Jeszcze do niedawna suplementy diety kojarzyły się z środkami wspomagającymi wydolność organizmu – czyli środkami dopingującymi. Obecnie suplementy są postrzegane dużo bardziej pozytywnie; wpływ mają na to nie tylko media, ale także lekarze, którzy potwierdzają skuteczność suplementów i wręcz zachęcają do ich przyjmowania. Należy jednak pamiętać, że suplementy nie mogą w pełni zastąpić spożywania pełnowartościowych produktów spożywczych. Ograniczenia związane są również z suplementami na odchudzanie. Niektóre osoby błędnie przyjmują, że suplementy na odchudzanie to magiczny środek, który rozprawi się z nadprogramowymi kilogramami. Suplementy na odchudzanie mają jedynie wspomóc cały proces odchudzania; nie mogą zastąpić prawdziwej diety i aktywności fizycznej.

Suplementy na odchudzanie: czy faktycznie są pomocne?

Należy jeszcze raz podkreślić – suplementy na odchudzanie nie sprawią, że schudniemy. Mogą jedynie pomóc nam w szybszym zrzuceniu wagi, ale tylko jeśli stosujemy się do pozostałych zaleceń dietetyka (odżywiamy się racjonalnie, zmniejszamy liczbę spożytych kalorii, jesteśmy aktywni fizycznie, przestrzegamy ułożonego planu treningowego). Suplementy na odchudzanie mogą nam pomóc w podkręceniu metabolizmu, czyli przyspieszeniu przemiany materii. Wiele suplementów wspomagających odchudzanie ma w swoim składzie także błonnik, który nie tylko przyspiesza metabolizm, ale także zmniejsza uczucie głodu; to zapobiega sięganiu po kolejne produkty spożywcze bez faktycznej konieczności. Suplementy tego rodzaju mogą też ograniczać wchłanianie tłuszczów, czyli zmniejszać ryzyko odkładania się tłuszczów w różnych partiach ciała. Przed zakupem suplementu warto dokładnie zapoznać się z jego pożądanym działaniem.
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać


fot. Tavexfot. InPost
RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Serwisy specjalne: