Student i samochód - sposoby na oszczędzanie. Co się sprawdza?

10-11-2020, 10:50

Samochód przydaje się wielu studentom, m.in. po to, aby swobodnie dojeżdżać na uczelnię, do miejsca zamieszkania czy też do pracy. Posiadanie auta wiąże się jednak z dużymi wydatkami, które można jednak w pewien sposób zminimalizować. Istnieją sprawdzone metody, dzięki którym można nieco zaoszczędzić i pozostawić w swoim portfelu więcej gotówki.

W jaki sposób student może zaoszczędzić na samochodzie?

Jednym z podstawowych sposobów na oszczędzanie na samochodzie jest wybór odpowiedniej polisy OC. Na rynku istnieje wiele różnych ofert, które mogą przypaść do gustu młodym osobom. Opłaca się je dokładnie przewertować, a można to zrobić z pomocą profesjonalnego i rzetelnego rankingu OC. Wysokość składki obliczy się przy pomocy intuicyjnego w obsłudze kalkulatora OC.

Jednym ze sposobów na obniżenie wysokości składki jest dopisanie do dowodu rejestracyjnego rodzica – o tym rozwiązaniu przeczytamy w artykule opublikowanym w serwisie Wprost. Jeśli ktoś ma taką możliwość, powinien porozmawiać z rodzicem i jak najszybciej dopisać go do dowodu, a wydatki na samochód będą zdecydowanie mniejsze.

Oszczędzać na samochodzie można również przy tankowaniu benzyny. W tym przypadku warto umawiać się z innymi studentami na wspólne przejazdy, dzięki czemu koszt zatankowania będzie rozłożony na kilka osób. To przydatne rozwiązanie zwłaszcza u osób, które mieszkają w akademikach lub wynajmują razem mieszkanie, a studiują na jednej uczelni.

Ciekawym pomysłem, z którego warto skorzystać, jest także mycie pojazdu na myjni bezdotykowej. Można zrobić to raz na kilkanaście dni, a zaoszczędzi się na tym nawet 2/3 ceny, którą należałoby zapłacić w myjni automatycznej.

Warto zaangażować się w oszczędzanie

Studenci, którzy zaangażują się w oszczędzanie na swoim samochodzie z pewnością odniosą z tego tytułu spore korzyści, ponieważ:

  • w ich budżecie domowym znajdzie się więcej pieniędzy,
  • nie będą musieli rozważać sprzedaży samochodu.

Jak widać, do każdej sytuacji należy podejść z głową. Istnieją jeszcze inne metody, które należałoby wziąć pod lupę. Chodzi tutaj m.in. o założenie gazu, przejście na jazdę ekonomiczną czy też kupowanie używanych części zamiennych. Pomysłów jest sporo, wystarczy uruchomić swoją wyobraźnię i przejść do działania, a większość osób wyjdzie na tym bardzo dobrze. Tyczy się to zarówno studentów, którzy dojeżdżają na uczelnię z innej miejscowości, jak i tych, którzy mieszkają w większych miastach. Opłacalnym przedsięwzięciem byłoby wdrożenie wszystkich pomysłów w jednym czasie. Pozwala to na zmaksymalizowanie oszczędności. 
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag studenttag samochódtag oszczędzanietag nols
To warto przeczytać


fot. Tavexfot. InPost
RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Serwisy specjalne: