Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Studenci Uniwersytetu Warszawskiego z dostępem do Google Apps

07-03-2012, 12:42

Studenci Uniwersytetu Warszawskiego rozpoczynają korzystanie z Google Apps dla Szkół i Uczelni - zestawu narzędzi Google do pracy w chmurze. Umowa o współpracy została podpisana 5 grudnia 2011, po okresie pilotażowym przeprowadzonym przez Samorząd Studentów UW.

Od dzisiaj każdy student UW będzie mógł skorzystać z nowej skrzynki pocztowej, współdzielonego kalendarza, udostępniania i edycji plików oraz wielu innych narzędzi służących do pracy grupowej. Uniwersytet Warszawski jako pierwszy w Polsce zintegrował pakiet Google Apps dla Szkół i Uczelni ze swoimi rozwiązaniami informatycznymi.

- Jestem przekonana, że dzięki nowym narzędziom studenci zyskują ciekawe możliwości współpracy i dzielenia się wiedzą - powiedziała JM Rektor UW, prof. dr hab. Katarzyna Chałasińska-Macukow.

Dostęp do usług jest możliwy z komputerów stacjonarnych i urządzeń przenośnych, np. telefonów komórkowych. Wszystkie adresy e-mail studentów będą znajdowały się w domenie Uniwersytetu Warszawskiego "@student.uw.edu.pl" równolegle z dotychczasowym systemem poczty studenckiej. Kolejnym krokiem będzie umożliwienie integracji kont studentów z usługami Google+ i YouTube.

Czytaj też: Google Apps nie będą faworyzowały Androida

W przyszłości z narzędzi Google Apps dla Szkół i Uczelni będzie mogła korzystać kadra naukowa Uniwersytetu Warszawskiego.

Studenci mogą zatrzymać swoje uniwersyteckie konta na zawsze, co ułatwi im pozostanie w kontakcie z innymi studentami i profesorami także po zakończeniu studiów.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              Ostatnie artykuły:

fot. Freepik
fot. G Data