Street View wkracza do Rosji

22-02-2012, 19:57

Popularna usługa umożliwiająca wirtualne zwiedzanie wielu największych miast zawiera teraz również materiały zarejestrowane w Rosji - poinformowała firma Google na swoim blogu.

- Teraz możesz wirtualnie podróżować po miastach największego na świecie państwa od Moskwy po Petersburg, wykorzystując Google Maps Street View - poinformowała na swoim blogu korporacja z Mountain View.

Czytaj: Zdjęcia Street View w kolejnych regionach Polski

Internauci mogą teraz bez ruszania się sprzed komputera przyjrzeć się Placowi Czerwonemu, Kremlowi czy różnego rodzaju rosyjskim parkom krajobrazowym. W Petersburgu, które jest drugim co do wielkości miastem w kraju, znajdziemy natomiast Twierdzę Pietropawłowską oraz wiele innych zabytków wpisanych na listę UNESCO.

Warto przypomnieć, że Google było często krytykowane w związku ze swoją usługą Street View. Wielu mieszkańców największych miast nie chciało być fotografowanych przez samochody wyszukiwarkowego giganta, a niewiele dało również zamazywanie twarzy czy możliwość usunięcia się z mapowej usługi.

W październiku ubiegłego roku ruszył również pilotażowy program, w ramach którego Street View fotografowało wnętrza budynkówGoogle chce, by internauci mieli możliwość zajrzenia do wnętrz popularnych restauracji czy hoteli. Już niemal rok temu umożliwiono również zwiedzanie muzeów w ramach Google Art Project.

Czytaj: Google+ z echem, edytorem zdjęć i także w Google Apps


Źródło: Google
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy