Stratfor zwleka z przywróceniem swojej strony

29-12-2011, 17:33

Po atakach, w wyniku których wyciekły m.in. informacje dotyczące kart kredytowych niektórych klientów Stratforu, placówka zdecydowała się poczekać z przywróceniem swojej witryny.

Firma analityczna Strategic Forecasting, znana również jako Stratfor, zdecydowała, że nie będzie się śpieszyła z przywracaniem swojej strony. Zamiast tego przedstawiciele organizacji zapowiadają dokładne zbadanie przyczyn problemów.

Czytaj także: Murdoch zapłaci poszkodowanym przez hakerów

- Jako część trwającego dochodzenia, zdecydowaliśmy, że opóźnimy przywrócenie naszej strony do czasu, aż zostanie zakończony jej przegląd i korekta, dokonywana obecnie przez zewnętrznych ekspertów - poinformował Stratfor w wiadomości, która została rozesłana osobom zapisanym na listę firmy.

Właśnie tą samą drogą przesyłane były raporty oraz analizy, które Stratfor przeprowadzał na rzecz swoich klientów. Jak informowaliśmy niedawno, na liście poszkodowanych znaleźć można m.in. Bank of America, Exxon Mobil, Goldman Sachs, Interpol, Thomson Reuters czy Organizacja Narodów Zjednoczonych.

- Dokonano nieautoryzowanego dostępu do naszych systemów, w wyniku którego zdobyto informacje osobiste, a także te związane z kartami kredytowymi niektórych z naszych płacących subskrybentów - czytamy w wiadomości e-mail. Według agencji Reuters za włamaniami stoją osoby powiązane z grupą internetowych aktywistów Anonymous.

Czytaj także: Stuxnet miał kilku kuzynów


Źródło: Stratfor, Reuters
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy