Steruj multimediami za pomocą urządzeń Apple (wideo)

09-07-2010, 09:49

QNAP udostępnił aplikację QMobile do urządzeń Apple. Oprogramowanie pozwala użytkownikom iPada, iPhone'a oraz iPoda zdalnie odtwarzać muzykę, zdjęcia i filmy z serwerów QNAP NAS z każdego miejsca, gdzie jest dostęp do internetu.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Sonda
Posiadasz jakiś produkt Apple?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Aby korzystać z QMobile, niezbędne jest zainstalowanie na serwerze QNAP Turbo NAS oprogramowania firmware w wersji 3.3. Dzięki współpracy obu aplikacji użytkownicy urządzeń Apple mogą zdalnie przeglądać i odtwarzać pliki multimedialne zapisane na serwerze oraz zarządzać nimi: sortować po tytule, wykonawcy, albumie lub innych tagach. Zdalnie można też zapisywać zdjęcia z iPhone'a na dysku serwera.

>> Czytaj też: Rozwiązania AMX są już kompatybilne z urządzeniami Apple

Pliki z serwera NAS mogą być skopiowane do urządzeń: iPad, iPhone oraz iPod. Dzięki temu użytkownicy mogą odtwarzać multimedia także wtedy, kiedy urządzenia te nie są połączone z internetem. Aplikacja QMobile poinformuje, jeśli skopiowane dane ulegną zmianie na serwerze QNAP NAS.

QNAP QMobile - funkcje
fot. - QNAP QMobile - funkcje
- Dzisiaj użytkownicy są bardziej mobilni niż kiedykolwiek i oczekują dostępu do swoich multimediów, takich jak muzyka, zdjęcia i filmy wideo, zapisanych w domowych sieciach. Nowa aplikacja QNAP QMobile jest (...) rozwiązaniem pozwalającym na łatwe, zdalne przesyłanie plików multimedialnych z serwerów QNAP NAS bezpośrednio na urządzenia iPad, iPhone lub iPod Touch, z każdego miejsca z dostępem do sieci Wi-Fi lub 3G. Użytkownicy nie muszą już martwić się o synchronizację zawartości urządzeń, zapisywanie danych i niepotrzebne zajmowanie dostępnej pamięci w swoich podręcznych urządzeniach - podkreśla James Wu, menadżer produktu QNAP Systems, Inc.

Podobne rozwiązanie do QNAP QMobile daje aplikacja Apple’a o nazwie Remote. Pozwala ona sterować programem iTunes przy pomocy iPoda, iPada lub iPhone’a. Różnica polega na tym, że komputer musi być podłączony do tej samej sieci Wi-Fi, co urządzenie sterujące.

>> Czytaj też: Sterowanie myślami wchodzi na rynek

Aplikacja QNAP QMobile dla iPada, iPhone'a oraz iPoda Touch jest dostępna do pobrania za darmo w sklepie iTunes. Natomiast nowe oprogramowanie do zarządzania dla serwerów QNAP Turbo NAS w wersji 3.3 (wymagane do pracy QMobile) można bezpłatnie pobrać ze strony www.qnap.com

 Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.