Startupy w Berlinie otwierają swoje drzwi

01-09-2014, 22:21

Już 4-5 września kilkadziesiąt berlińskich startupów i firm IT po raz kolejny otworzy swoje drzwi podczas Startup Safary. Fundacja Netcamp jako partner zaprasza do udziału w wydarzeniu, którego uczestnicy będą mieli szansę zobaczyć, jak pracują firmy internetowe, spotkać się z ich założycielami oraz potencjalnymi inwestorami.

Podobnie jak w ubiegłym roku, w całym mieście odbędzie się wiele wydarzeń dla startupów - warsztatów, spotkań networkingowych i wycieczek biurowych. Osoby, które chciałyby pracować w startupach, młodzi przedsiębiorcy, studenci, dziennikarze i inwestorzy będą mogli odwiedzić firmy, które otworzą swoje biura dla uczestników wydarzeń, m.in. Google, Kayak, Eventbrite, BlaBlaCar, Stripe, Twilio czy Microsoft Ventures Accelerator.

- Celem wydarzenia jest pokazanie, jak wygląda praca w startupach, możliwość poznania ludzi, którzy je tworzą, oraz spotkania z inwestorami i firmami wspierającymi rozwój innowacyjnych projektów. Będzie to dobra okazja do polsko-niemieckiej integracji startupowców - mówi Maciej Jankowski z Fundacji Rozwoju Branży Internetowej „Netcamp”, partner wydarzenia.

- Po zeszłorocznej edycji Startup Safary wiele osób znalazło ciekawą pracę w startupach. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, bez względu na to, czy chce spotkać ich założycieli, poznać ciekawe projekty, czy szuka nowych wyzwań zawodowych - mówi Maciej Laskus, organizator Startup Safary Berlin.

Uczestnicy będą mogli wziąć udział w spotkaniach networkingowych w Rainmaking Loft czy Betahaus, a fani muzyki w wydarzeniach sesji startupowej Berlin Music Week. Organizatorzy przygotowali też klika ścieżek tematycznych jak e-commerce czy finansowanie startupów.

Pełny program Startup Safary Berlin i listę startupów można znaleźć na stronie www.startupsafary.com. Zarejestrowani uczestnicy będą mogli zapisać się na interesujące ich wydarzenia i stworzyć swój własny plan.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag startupytag Startup Safarytag Netcamptag e-biznestag Berlin
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy