Standardy w projektowaniu stron - co istotne?

21-12-2020, 08:12

Przestrzeń internetowa już od wielu lat jest uważana za jeden z obszarów, w którym nie tylko dobrze być, a absolutnie trzeba pojawić się jako firma, żeby nadal być atrakcyjnym na rynku. Jednak samo istnienie strony internetowej to nie wszystko, ponieważ obecnie trzeba patrzeć także na szereg innych aspektów.

Przyjazność strony dla urządzeń mobilnych

Bardzo ważne jest, żeby strona firmy optymalnie funkcjonowała oraz ładnie wyglądała na każdej przeglądarce, niezależnie od rodzaju wyświetlacza danego urządzenia. Szczególnie, że niczym niezwykłym jest dziś wchodzenie do internetu za pomocą na przykład smartona. Żeby osiągnąć taki rezultat, należy dopilnować, żeby strona została zaprojektowana techniką Responsive Web Design. To znaczy, by dostosowała wymiary grafik, układu oraz czcionki na stronie internetowej do tego, jak duży jest ekran sprzętu. Dzięki temu, niepotrzebne jest przygotowanie wersji strony na smartfony, gdyż możliwości witryny internetowej opartej na RWD pozwalają na odpowiednie wyświetlanie jej na wszystkich urządzeniach. Dodatkowo strony oparte na RWD są dużo lepiej punktowane przez algorytmy Google, co sprawia że strona jest lepiej widoczna w wynikach wyszukiwania.

Witryna musi być widoczna w sieci

Ludzie najczęściej ograniczają się do wyboru spomiędzy ofert, które znajdują się wysoko na liście wyników wyszukiwania. Biorąc to pod uwagę oprócz tego, że witryna internetowa musi ładnie wyglądać, ważne jest, żeby znajdowała się w TOP 10 wyników wyszukiwania. System wyszukiwarki Google, biorąc pod uwagę bardzo dużo czynników, ocenia, na jakiej pozycji znajdzie się dana strona. Realizując różne wyznaczniki, skutecznie doprowadza się do podwyższenia tego, jak wysoka jest pozycja portalu internetowego w wynikach wyszukiwania. Prace mające na celu dokonanie tego, nazywane są pozycjonowaniem. Jest ono jedną z najlepszych form reklamowania się w internecie. Przy odpowiednio stosowanym pozycjonowaniu nietrudno otrzymać zadowalający procent skutecznych wejść na stronę (czyli mogących doprowadzić do sprzedaży). Jednakże aby pozycjonowanie było skuteczne, powinno się odpowiednio znaleźć frazy, na które strona internetowa będzie pozycjonowana, a także podjąć odpowiedni zestaw działań, który doprowadzi do uzyskania czołowych pozycji w wynikach wyszukiwarki.

----

Artykuł opracowano przy udziale specjalistów Midas Media - Strony Internetowe Gdynia


Źródło: Publikacja partnera. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag projektowanie strontag nols
To warto przeczytać

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Czerwiec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
Serwisy specjalne: