Sprzedaż patentów nie wystarczy AOL

11-04-2012, 08:24

Przedstawiciele funduszu hedgingowego Starboard Value uważają, że sprzedaż zdecydowanej większości patentów AOL nie pomoże w rozwiązaniu kluczowych problemów internetowego koncernu.

Fundusz Starboard Value posiada 5,3% udziałów w AOL, co jest stosunkowo dużą częścią w przypadku tego koncernu. Inwestorzy chcą przekonać radę nadzorczą firmy, że niedawne transakcje to zbyt mało, by uratować korporację w dłuższej perspektywie.

Czytaj także: Google i Facebook coraz bardziej wpływowe na rynku reklamy

Warto przypomnieć, że kilka dni temu AOL ogłosiło, iż sprzeda Microsoftowi 800 z 1100 swoich patentów w zamian za nieco ponad miliard dolarów w gotówce. Zdaniem Starboard Value tego typu transakcja nie rozwiązuje "prawdziwych problemów" koncernu, do których należy zaliczyć przede wszystkim "słabe wyniki operacyjne".

Fundusz zaproponował również pięciu nowych członków, którzy zasiadać mieliby w radzie nadzorczej AOL. Wśród nich znajduje się m.in. Steven Fink zarządzający niegdyś inwestycjami Larry'ego Ellisona czy Ronald Epstein szefujący Epicenter IP Group. Na liście nie mogło zabraknąć również Jeffreya Smitha, obecnego dyrektora generalnego Starboard Value.

- Obawiamy się, że kapitał udziałowców będzie w dalszym ciągu wykorzystywany do niezbyt przekonujących akwizycji i inwestycji w inicjatywy, które kończą się stratą pieniędzy - czytamy w liście Starboard Value do szefów AOL. Po tym jak AOL poinformowało jednak o sprzedaży swoich patentów, cena walorów koncernu wzrosła na nowojorskim parkiecie o ponad 40%.

Czytaj także: Kolejne odejścia w AOL


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy